Pagina 3 din 2806 PrimulPrimul 1234513531035031003 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 22444

Subiect: Probleme ale bebicilor

Inregistrat
    26.06.2007

Implicit Re: probleme ale bebicilor

Citat Postat de iuli_nicol Vezi mesajul
    da dar nu face tot timpul....nu are febra....ci doar noaptea inainte de culcare....de fapt mi-a facut doar noaptea trecuta...sa vedem ce face si azi...sper sa nu fie un dintisor...k cica nu-i bine sa-i iasa asa repede

aoleu luca...mai las o pe mami sa respire, dupa colici asa repede dintii. ..mai stai putinel....sau vrei sa ne ameninti cu dintii tai
    WORKSHOPURI PENTRU PARINTI

Inregistrat
    26.06.2007

dar de sughitat ? nu e boala , dar e un inconvenient
    Mihnea cum prinde putin aer mai rece , cum hac-hac si mai suchita si dupa ce cheama porcii ( scoate aerul )

Inregistrat
    16.02.2007

Citat Postat de RUCKSI Vezi mesajul
    aoleu luca...mai las o pe mami sa respire, dupa colici asa repede dintii. ..mai stai putinel....sau vrei sa ne ameninti cu dintii tai
    bb meu nu a avut colici...a fost un cuminte

Inregistrat
    23.01.2007

scriu si eu aici cu o problema... sper sa ma puteti ajuta...
    de pe 26 iulie avem o nepotica mica... stau la tara, au o situatie mai grea (dpdv financiar si nu numai)....
    se pare ca au ceva probleme (atat mama cat si bebelina)... la dr nu pot ajunge pentru ca satul in care stau este la ceva distanta de primul oras mai mare, in schimb dr din sat ar trebui sa ii viziteze la domiciliu si sa se ingrijeasca de ei... dar asta nu prea se intampla....
    acum cateva zile fetita a scazut in greutate (de la 3 kg la 2.7.... la nastere a avut 2.6), a vomat, a dormit agitat....
    mama are lapte, dar are probleme.... se tot mulge, are deja rani la sani... se da cu unguent de galbenele dar nu cu efect prea mare....
    a facut si ea febra ieri... azi i-a mai trecut... in shimb i-au aparut si ceva bubite pe ea... a vizitat-o dr din sat (dupa 3 zile de insistente) si i-a dat un tratament pt bubite....
    in rest i-a spus ca daca ii mai este rau sa cheme salvarea....

nu stiu cat de bine am prezentat eu problema, mai ales ca netrecand prin asa ceva nu stiu exact ce anume tre' s-o intreb.... si, mai ales, nu stiu deloc cum s-o ajut....
    eu am fost si am mai cumparat cate ceva pt bebe (servetele umede, sapun, crema, pudra... din astea....) dar as vrea sa-i mai cumpar niste unguente, ceva pt ranile ei de la sani....
    mi-a zis cineva ca i-ar face bine glicerina boraxata (sa-si dea pe sani si sa alapteze asa).... la 2 sapt face bine copilului glicerina boraxata??? ce ziceti?
    i-as mai lua un bepanten....
    ce altceva mai stiti? ce-as putea sa-i mai iau (ceva general valabil, care n=are ce rau sa=i faca.....).... eventual unguente din astea naturiste...

maine as vrea sa-i trimit deja pachetul, ca sa si ajunga la ea....

sper ca ma puteti ajuta, chiar daca nu aveti prea multe detalii.....

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de Andreea_O Vezi mesajul
    de pe 26 iulie avem o nepotica mica... stau la tara, au o situatie mai grea (dpdv financiar si nu numai)....
    se pare ca au ceva probleme (atat mama cat si bebelina)... la dr nu pot ajunge pentru ca satul in care stau este la ceva distanta de primul oras mai mare, in schimb dr din sat ar trebui sa ii viziteze la domiciliu si sa se ingrijeasca de ei... dar asta nu prea se intampla....
    acum cateva zile fetita a scazut in greutate (de la 3 kg la 2.7.... la nastere a avut 2.6), a vomat, a dormit agitat....
    mama are lapte, dar are probleme.... se tot mulge, are deja rani la sani... se da cu unguent de galbenele dar nu cu efect prea mare....
    a facut si ea febra ieri... azi i-a mai trecut... in shimb i-au aparut si ceva bubite pe ea... a vizitat-o dr din sat (dupa 3 zile de insistente) si i-a dat un tratament pt bubite....

nu stiu cat de bine am prezentat eu problema, mai ales ca netrecand prin asa ceva nu stiu exact ce anume tre' s-o intreb.... si, mai ales, nu stiu deloc cum s-o ajut....
    eu am fost si am mai cumparat cate ceva pt bebe (servetele umede, sapun, crema, pudra... din astea....) dar as vrea sa-i mai cumpar niste unguente, ceva pt ranile ei de la sani....
    mi-a zis cineva ca i-ar face bine glicerina boraxata (sa-si dea pe sani si sa alapteze asa).... la 2 sapt face bine copilului glicerina boraxata??? ce ziceti?
    ce altceva mai stiti? ce-as putea sa-i mai iau (ceva general valabil, care n=are ce rau sa=i faca.....).... eventual unguente din astea naturiste...

Au mai scris fetele despre produse pt ranile de la san,e f buna glicerina boraxata,nu-i face nimic la bebe(eu m-am dat in spital,deci bebe avea 2 zile),dar tot mai bun mi s-a parut bepantenul,intr-adevar trebuie sa se spele inainte de a alapta dar eu il consider ffff bun,si mai este bun si pt bebelus,pt iritatii la fundulet.Sper ca te-am ajutat macar putin,mai citeste topicurile despre bebelusi si vei gasi multe chestii utile pt a ajuta bebelul.

Inregistrat
    26.06.2007

Glicerina Boraxata Nu Ii Face Rau La Bb ( Eu Ii Curat Gurita Lui Mihnea Cu Ea ), Dar Nu Stiu Sigur Daca O Ajuta Pe Mama.
    Pt. Ranile Mamelonare, Oarte Bun Este " garmastan "-are Efect Foarte Rapid

Inregistrat
    23.01.2007

multumesc mult, mamici dragi....
    deci ii iau glicerina boraxata, bepanten, am notat deja si garmastan.... multumesc mult!!!

sanatate maxima... si pupici pt pitici!!!

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de Andreea_O Vezi mesajul

Da garmastanul este foarte bun am folosit si eu si poate suge bebe dupa ce se unge.. sa stea cu sanii goi prin casa ca sa se vindece.. am avut si eu rani la snai si plangeam cand alaptam de durere... poti sa ii iei bepanten pt fundulet la bebe si pampersi.. ca ii vor fi de folos.. adica decat sa iei hainute mai bine pampersi ...
    sa se mulga .. iti mai ziceam eu la guralive .. si daca bebe a scazut e MUSAI sa se duca la dr.. sa cheme salvarea .. nu e ok ca scade in greutate (decat scaderea fiziologica din primele zile)
    daca te putem ajuta cu ceva sa nu eziti sa ne contactezi

Pagina 3 din 2806 PrimulPrimul 1234513531035031003 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us