Pagina 1 din 10 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 75

Subiect: Cununia religioasa la Catedrala

Implicit Cununia religioasa la Catedrala

As vrea sa aud si eu opinii despre cununia religioasa la Catedrala. Daca v-ati cununat la Catedrala sau urmeaza sa va cununati, va rog sa postati impresii.
    Ideea e ca am o prietena care a avut cununia la Catedrala si nasul a "cinstit" preotii numai cu suma de 5 mil - acestia simtindu-se ofensati au iesit dupa mire si iau mai cerut bani motivand prin faptul ei ar fi trebuit sa stie ca o cununie la Catedrala costa cel putin 12 mil.
    Am uitat sa mentionez faptul ca au fost decalati cu o ora.

Implicit Re: Cununia religioasa la Catedrala

sincer nu stiu daca era cazul sa deschizi un subiect anume pe tema asta tinand cont ca la tema specifica s a tot discutat despre asta. daca vei cauta la slujba religioasa sigur ai sa vezi despre ce vorbesc....noi am tot dezbatut pe tema asta ..pupici si succes la pregatiri

Inregistrat
    06.04.2007

Catedrala care nu mai e catedrala. E manastire dar lumea o stie tot de catedrala. Ai multi preoti, am gasit si cite 8. E frumoasa slujba, lejera si ai locuri de fotografii apropiate, ceea ce te va ajuta la un moment dat. Nu stiu ca "scoruri" dar am auzit si bune si rele.

Smile Re: Cununia religioasa la Catedrala

Citat Postat de laura70 Vezi mesajul
    Catedrala care nu mai e catedrala. E manastire dar lumea o stie tot de catedrala. Ai multi preoti, am gasit si cite 8. E frumoasa slujba, lejera si ai locuri de fotografii apropiate, ceea ce te va ajuta la un moment dat. Nu stiu ca "scoruri" dar am auzit si bune si rele.

Merci Laura.
    Stiam ca nu mai e Catedrala si ca intr-adevar sunt multi preoti - vreo cinci si multi calugari vreo 4. Lucrul asta ma cam sperie ca or sa fie multe persoane care oficiaza cununia si or sa aiba si pretentii....... Dar acum oricum nu mai e cale de intors ...........

Inregistrat
    18.11.2006

Dragi miresici, sper sa nu mi-o luati in nume de rau, dar de ce vreti neaparat la Catedrala?
    Sunt atatea biserici frumoase unde nu se fac nunti pe banda rulanta si unde nu trebuie sa dai 10mil!!
    Eu cred ca 7 sau 8 preoti cati sunt la Catedrala e prea mult!! O sa se loveasca intre ei!

Citat Postat de otisor83 Vezi mesajul
    Dragi miresici, sper sa nu mi-o luati in nume de rau, dar de ce vreti neaparat la Catedrala?
    Sunt atatea biserici frumoase unde nu se fac nunti pe banda rulanta si unde nu trebuie sa dai 10mil!!
    Eu cred ca 7 sau 8 preoti cati sunt la Catedrala e prea mult!! O sa se loveasca intre ei!
    sincer, mie imi place foarte mult locatia si de mica mi-am dorit sa fac nunta la Catedrala. Problema e tocmai ca nuntile nu se fac pe banda, o nunta poate sa dureze si o ora si niciodata mai putin de 45 minute si mie mi-e teama ca o sa mi se decaleze programarea. O alta problema ar fi costul....... nu stiu la ce sa ma astept...

Inregistrat
    28.09.2006

Citat Postat de otisor83 Vezi mesajul
    Fiecare cred ca are un motiv intemeiat sa faca la o anumita biserica, cum tu iti doresti sa faci la biserica greaca asa si altcineva isi doreste la Catedrala...........la noi spre exemplu a vrut sotul meu sa facem acolo pt ca era singura biserica de care se simtea legat..........pt ca acolo mergea el cand era mic cu bunica lui, iar eu i-am respectat dorinta............
    Legat de cei 7-8 preoti, stai linistitita ca nu se lovesc intre ei...........daca nu era loc pt toata lumea nu ar fii venit atatia.............Cei 7-8 preoti fac o slujba foarte frumoasa..........
    Slujbele la Catedrala nu se fac pe "banda rulanta".....dincontra.....crede-ma ca am vazut pe la alte biserici slujbe pe banda rulanta......si la nunta noastra si a nasilor nostrii si a unor prieteni slujba a tinut cel putin 45 min!!!
    Iar legat de bani v-as ruga sa nu mai vehiculati sume din auzite.............daca nu ati platit voi mai bine abtineti-va..............cum ar fii fost sa incep eu sa zic ca am platit "n" milioane din moment ce au platit nasii si habar nu am ...............

Inregistrat
    28.09.2006

Citat Postat de shushy Vezi mesajul
    sincer, mie imi place foarte mult locatia si de mica mi-am dorit sa fac nunta la Catedrala. Problema e tocmai ca nuntile nu se fac pe banda, o nunta poate sa dureze si o ora si niciodata mai putin de 45 minute si mie mi-e teama ca o sa mi se decaleze programarea. O alta problema ar fi costul....... nu stiu la ce sa ma astept...
    Stai linistita ca o sa fie totul ok......mai mult de o ora nu dureaza cu tot cu felicitarile de rigoare..............deci daca iti lasi o ora e in regula..............in legatura cu bani nu va faceti probleme ca nu sunt adevarate "zvonurile"!!!

Pagina 1 din 10 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us