Pagina 3 din 262 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 2091

Subiect: Rochia de mireasa in Cluj

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Eu de acolo mi-am luat rochia.Dragute modele.Trebuie sa le probezi si sa vezi care-ti vine bine, ca asa pe umeras nu-ti dai seama de valoare.

Inregistrat
    26.06.2006

Unhappy si eu caut rochie

Fetelor am si eu o problema...cate locatii cu rochii de mireasa sunt in Cluj?
    ca eu sunt dezorientata complet
    nu gasesc nimic .., nici macar magazinele nu le gasesc...
    please heeeelllllllppppppppp...

mai am timp pana la nunta mea...dar cumnata mea ...nu prea mai are timp...si m-a rugat sa merg cu ea...si nu stim unde sa mergem...

mersic mult

pupicuri

Inregistrat
    11.08.2006

Implicit pentru Ayda

Citat Postat de ayda
    Hei, fetelor!
    Si eu sunt tot din Cluj, si va pot da un numar de telefon de la o casa de moda micuta , dar care face cam cateva sute de modele de rochii de mirese. Are un catalog virtual si iti alegi rochia de acolo. Preturile sunt mai mult decat accesibile si cred ca merita incercat. S-ar putea sa va gasiti rochia viselor si... nu va costa o avere. Si eu am luat rochia de acolo, e simpla si foarte draguta si m-a costat 5 mil. Si pe langa rochie , doamna de acolo va poate ajuta si cu tot felul de accesorii: jarteluta nelipsita, neglijee-ul din noaptea nuntii, cosulet pentru flori, candele, etc.Daca va intereseaza, sa-mi spuneti
    Buna ziua tuturor,
    Stiu ca mesajul acesta a fost postat mai demult, insa chiar as fi interesata de un loc profi unde sa imi pot face rochita visata.
    Oare a raspuns Ayda? Eu nu am reusit sa gasesc raspunsul ei. Oare ma poate ajuta cineva?

Eu voi avea nunta pe 19 mai 2007. Mai este timp destul pana atunci, dar deja ma apuca durerile de cap, cand ma gandesc la rochie.

Multumesc! Pa!
    Ultima editare de oanaterhes : 14.08.2006 13:03:17

Inregistrat
    24.06.2006

Implicit Re: pentru Ayda

Citat Postat de oanaterhes
    Buna ziua tuturor,
    Stiu ca mesajul acesta a fost postat mai demult, insa chiar as fi interesata de un loc profi unde sa imi pot face rochita visata.
    Oare a raspuns Ayda? Eu nu am reusit sa gasesc raspunsul ei. Oare ma poate ajuta cineva?

Eu voi avea nunta pe 19 mai 2007. Mai este timp destul pana atunci, dar deja ma apuca durerile de cap, cand ma gandesc la rochie.

Multumesc! Pa!
    Draguta,

Raspunsul la asta nu a aparut, ca l-am cautat si eu de 3 ori.

Diana

Inregistrat
    20.09.2006

Implicit Salon rochii de mireasa

Miresici, care sunteti de prin Cj, stiti vreo casa de moda sau vreun salon SERIOS unde mi-as putea face rochita la comanda? Poate v-ati facut voi pe undeva sau v-ati interesat si va rog sa ma informati si pe mine si poate mai au nevoie si alte miresici de p-aici..si daca stiti saloane la care nu ne recomandati sa mergem, la fel..
    Pupici!!

Inregistrat
    26.06.2006

Cool Re: Salon rochii de mireasa

din cate stiu eu cam peste tot se pot face rochite la comanda. intreaba pe la saloane, cel putin la amanda si la cel din spatele postei mari stiu sigur ca fac la comanda...dar dureaza comanda cam 2 luni

pusici

Inregistrat
    24.06.2006

Implicit Re: Salon rochii de mireasa

Intr-adevar toate casele care vind zic ca fac si la comanda.

Mie personal mi-au placut cel mai mult cum sunt lucrate (pe linga cele de la Agnes Toma care nu iau comenzi doar in Piatra Neamt si Bucuresti pt modele care nu sunt create de ei), cele de la Rosemarie / Salon Gabriela (vis-a-vis de Central). Lucreaza foarte ingrijit. Cusaturile sunt delicate si materialele ca si decoratiile.

Casa Amanda sunt naspa rau de tot si scumpe (pt ce calitate au). La banii aia deja iei ceva rasarit de la Rosemarie sau Agnes Toma. La Salonul Ema sunt citeva dragute, dar nu erau prea incintate de ideea unei comenzi complet noi (eventual combini un corset cu o fusta si mai modifici ceva).

Dc vrei o rochie unicat, chiar deosebita, este o creatoare Natalia Udrea care lucreaza la comanda rochii unicat de mireasa. Dc te intereseaza, da-mi pe pm adresa ta de email sa iti trimit 2 poze cu ce a creat pt 2 prietene de ale mele si telefonul ei.

Dar un sfat pot sa iti dau: si eu ca si tine am vrut sa o fac la comanda. Cam 3 luni am tot salvat de pe net poze cu modele si intr-o zi am fost in magazin la Agnes Toma si am incercat o rochie (mai mult sa vad cum e) si nu mi-a fost buna marimea (un 38), dar dupa ce mi-au adus 2 modele din marimea 40 (intre ele difera doar broderiile si accesoriile, tiparul e acelasi), am cumparat-o. E o rochita de care sunt foarte multumita. Asta la 10.800.000 plus un 500.000 un sal din acelasi material cu partea de jos a rochitei. O voi scurta un pic mai incolo dupa ce gasesc pantofi potriviti. Oricum, modificarile sunt incluse in pret dc mergi cu bonul.

Eu zic sa mergi sa incerci modele ca e mare riscul sa faci de la zero ceva si nu stii cum iese numai dupa ce e gata (cind e prea tirziu). In plus, in Cluj nu gasesti materiale frumoase (singurele surse ce le-am gasit eu au fost Nico Klaus si un magazin linga Fierul in Piata M Viteazu, vis-a-vis de Discovery). In Bucuresti, dc ai drum ai gasi materiale frumoase la depozite gen Shiral (vezi ca s-a scris pe forumuri si de alte locuri).

Bafta.

Inregistrat
    20.09.2006

Implicit Re: Salon rochii de mireasa

Off..
    Multumesc mult fetelor pt sugesti..o sa vad eu cum fac..vreau chiar neapart sa mi-o fac la comanda..mai am o sansa ( daca nu gasesc nimic in cj) la o casa de moda din arad, care lucreaza cu dif case de moda din italia..

Pagina 3 din 262 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us