Pagina 39 din 39 PrimulPrimul ... 29373839
Rezultate de la 305 la 310 din 310

Subiect: Buchete mov / lila

Inregistrat
    18.01.2015

Implicit Re: Buchete mov / lila

Cel din bujori imi place foarte mult.

Eu vreau sa introduc lavanda cat de mult se poate in aranjamente.
    Buchetul mi-l imaginez cam asa (in ultima poza ar fi lavanda in locul liliacului):
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    18.01.2015

Al treilea este foarte frumos si cu liliac, dar cu lavanda cred ca va arata si mai bine.
    M-ai cam ispitit cu lavanda in aranjamentele pentru restaurant si buchet unde pot sa gasesc lavanda in Bucuresti la pret bun?

Bună,
    Eu o sa iau lavanda de la niște amici care au cultura aproape de Giurgiu dar cred ca îți pot aduce în București.
    Ii poți cauta pe FB[]Găsești acolo date de contact și ii poți întreba orice.
    Sper ca am fost de folos!
    Spor la pregatiri!

Citat Postat de annet Vezi mesajul
    Al treilea este foarte frumos si cu liliac, dar cu lavanda cred ca va arata si mai bine.
    M-ai cam ispitit cu lavanda in aranjamentele pentru restaurant si buchet unde pot sa gasesc lavanda in Bucuresti la pret bun?
    Ultima editare de Kalini : 27.03.2015 20:55:19 Motiv: furnizori

... Campul cu lavanda

Citat Postat de CristinaKiko Vezi mesajul
    Bună,
    Eu o sa iau lavanda de la niște amici care au cultura aproape de Giurgiu dar cred ca îți pot aduce în București.
    Ii poți cauta pe FB[]Găsești acolo date de contact și ii poți întreba orice.
    Sper ca am fost de folos!
    Spor la pregatiri!

Inregistrat
    02.08.2016

Buna miresici!
    Si eu tot cu nuante de mov-lila vreau sa am nunta!
    Caut ceva flori pe mov, insa in afara de trandafiri - nnu vreau trandafiri la nunta! Am vazut ceva buchetele cu orhidee, dar stiu ca sunt mai scumpe! Cu bujori, dar nu tin prea mult, cu Hortensii dar la fel, sunt scumpe si nu rezista mult...Ce idei aveti? Ceva poze de la fetele care au fost mirese cred ca m-ar ajuta, daca aveti.

De asemenea, pentru aranjamentele la sala eu am ales sa merg pe mult alb si lila sau mov pe ici pe colo. De ex: funda de la scaun, servetul de la masa, florile de pe masa, marturiile, place-cardurile si meniurile in acelasi ton toate. In rest, am optat amandoi pentru alb, pentru ca am vazut pe Pinterest niste modele si ceva inspiratie care mi-a luat ochii! Albul denota eleganta! E ceva simplu, insa elegant si de efect!

O sa mai am domnisoarele cu rochii mov, iar viitorului sot ii voi pune o floare ca din buchet tot mov.
    La tort inca nu stiu exact ce sa aleg. La fel la marturii: imi doresc ceva marturii cu papanasi...breloc cu papanasi, felie de pizza....cam astea ne-au adus immpreuna! )

Uh...nu stiu daca am acoperit toate lucrurile importante si sper ca nu v-am plictisit..prea tare!

Asadar, mi-as dori ceva sfaturi de la voi, cele care ati fost mirese si de asemenea va incurajez sa va faceti cont pe Pinterest! O sa fiti impresionate de cata inspiratie veti avea parte!

Spor la pregatiri!

Pagina 39 din 39 PrimulPrimul ... 29373839

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us