Pagina 76 din 77 PrimulPrimul ... 266674757677 UltimulUltimul
Rezultate de la 601 la 608 din 613

Subiect: Despre metodele contraceptive

Implicit Re: Despre metodele contraceptive

costa doar 15,4lei..as lua si eu dar nu am nevoie sa slabesc..si din ce am citit astea slabesc deoarece contin ceai verde..eu abia am 49kg..daca mai dau jos as arata groaznic..,ma tenteaa k protejeaza ficatul..atat

Inregistrat
    07.09.2009

Citat Postat de comincu_floricica Vezi mesajul
    costa doar 15,4lei..as lua si eu dar nu am nevoie sa slabesc..si din ce am citit astea slabesc deoarece contin ceai verde..eu abia am 49kg..daca mai dau jos as arata groaznic..,ma tenteaa k protejeaza ficatul..atat
    Strict pentru protectia ficatului poti sa iei Liv52. Insa nici astea nu au cum sa te faca sa slabesti chit ca au ceai verde. Degeaba, daca tu mananci normal, nu te abtii de la nimic si nu faci sport, nu vei slabi de la niste capsule care au ceai verde. Doar vor ajuta la eliminarea apei in exces, pt ca ceaiul verde este un diuretic puternic, insa nu te scapa de grasime de unul singur. Altfel toata lumea ar tabari pe asa ceva si n-ar mai face nimic altceva sa slabeasca.

Citat Postat de MissSwan Vezi mesajul
    Strict pentru protectia ficatului poti sa iei Liv52. Insa nici astea nu au cum sa te faca sa slabesti chit ca au ceai verde. Degeaba, daca tu mananci normal, nu te abtii de la nimic si nu faci sport, nu vei slabi de la niste capsule care au ceai verde. Doar vor ajuta la eliminarea apei in exces, pt ca ceaiul verde este un diuretic puternic, insa nu te scapa de grasime de unul singur. Altfel toata lumea ar tabari pe asa ceva si n-ar mai face nimic altceva sa slabeasca.
    astept sa incerce vreo miresica de pe aici sa ne spuna pareri..o sa ma interesez de liv52..ms de raspuns

Inregistrat
    22.01.2011

eu ca metoda contraceptiva am preferat sa folosim prezervativul

Inregistrat
    21.06.2011

Citat Postat de violetza Vezi mesajul
    eu ca metoda contraceptiva am preferat sa folosim prezervativul
    La fel si noi.

Inregistrat
    11.01.2012

Fetele eu iau diane 35 ...am inceput sa le iau din cauza acneei de pe frunte .Dupa o perioada de cateva luni de isoprinossine mi-a terminat fata ..eram plina de cosuri ,cu toate cremele posibile nu au disparut.O doct ginecolog mi-a prescris diane 35.Dupa ce am intrerupt isoprinossinul si am inceput cu Ac la 3 luni nu mai aveam nici urma de cos pe fata.Iar de ingrasat nici vorba...normal ar fi ca atunci cand te apuci de Ac sa faci analize...dar practic nu este mereu asa ....!

Inregistrat
    21.06.2011

Citat Postat de andre87 Vezi mesajul
    Fetele eu iau diane 35 ...am inceput sa le iau din cauza acneei de pe frunte .Dupa o perioada de cateva luni de isoprinossine mi-a terminat fata ..eram plina de cosuri ,cu toate cremele posibile nu au disparut.O doct ginecolog mi-a prescris diane 35.Dupa ce am intrerupt isoprinossinul si am inceput cu Ac la 3 luni nu mai aveam nici urma de cos pe fata.Iar de ingrasat nici vorba...normal ar fi ca atunci cand te apuci de Ac sa faci analize...dar practic nu este mereu asa ....!
    Eu am luat 3 luni Yasmin si au avut efect, tot pentru cosuri, in combinatie cu cremele antiacneice.

Inregistrat
    23.02.2010

Citat Postat de andre87 Vezi mesajul
    si eu am luat Diane 35,insa o perioada mai lunga,si cu pauze,si fara pauze(pt acnee si protectie).insa,in cazul meu au fost destul de puternice,dar nu aveam de unde sa stiu.cand mi-am schimbat ginecologul,si mi-a palpat sanii a descoperit un mic nodul.insa in urma ecografiei mamare si tratamentului adecvat s-a retras.spunandu-i istoricul cu Diane a zis ca in cazul meu a fost foarte puternic si m-a trecut pe Nuvaring.insa,repet,in cazul meu.adica,explicatia doctorei a fost ca nu trebuia sa-l folosesc atat de mult,pt ca este destul de puternic,si mai ales trebuie facute pauze la el,ca la orice contraceptiv hormonal de altfel.
    Iris Katarina

Tratament pe sarcina: acid folic 2/zi, magne b6 2/zi, arefam 2/zi, no spa 3/zi,gynipral 5/zi,fier 1/zi si clexane 0,6/zi
    Mutatia MTHFR 677T-HETEROZIGOT

Pagina 76 din 77 PrimulPrimul ... 266674757677 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us