Pagina 77 din 77 PrimulPrimul ... 2767757677
Rezultate de la 609 la 613 din 613

Subiect: Despre metodele contraceptive

Inregistrat
    11.03.2012

Implicit Re: Despre metodele contraceptive

Buna fetelor. Am luat Novynette ~ trei ani si apoi am facut o pauza ( cand au disparut ele de pe piata ). Am vrut sa incep sa iau din nou ac si am fost la doctor pentru analize secretie, papanicolau, ecografie, sa incep o folie noua cu bine. Toate bune si frumoase. Am facut analizele in februarie, apoi a aparut menstruatia, am facut ecografia transvaginala in martie... si am asteptat menstruatia. Problema mea este ca am avut contact sexual neprotejat, am asteptat pana vineri ( cand se faceau 14 zile ) sa-mi fac un test de sarcina. A iesit negativ. Duminica am inceput folia de Novynette ! Credeam ca este menstruatia ! Dar a fost doar o scurgere maronie, duminica, luni si azi ! Si eu am luat deja doua pastile din folie ! Si menstruatia nu a aparut ! Sunt efectiv disperata fiindca noi avem nunta in mai si ne dorim copilasi si am vrut sa iau din nou anticonceptionale doar ca sa nu apara menstruatia in perioada nuntii si in luna de miere ! cred ca am facut o mare prostie ! si nu stiu daca sa le opresc acum, dupa doua pastile sau ce sa fac !? Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat ! La doctor nu pot ajunge acum, altfel as fi fost acolo si nu mai scriam acum. Sper sa nu fi fost un bebe si eu sa fac o asa prostie ! Acum nu ma pot calma si opri din plans, sper sa fi inteles cineva ceva din ce am scris.

Inregistrat
    22.01.2011

Sunt curioasa daca sunt mamici pe aici care si-au legat trompele dupa cezariana. O sa nasc prin cezariana(a doua) in curand si intentionam sa imi leg trompele. Nu suntem siguri de chestia asta dar auzim fel de teorii cum ca ar fi riscanta a treia operatie desi am mai auzit cazuri OK. Nu stiu daca ne mai dorim si al treilea copil, oricum de ni-l vom dori va fi mai tarziu si trebuie sa ne mai gandim serios.

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de violetza Vezi mesajul
    Sunt curioasa daca sunt mamici pe aici care si-au legat trompele dupa cezariana. O sa nasc prin cezariana(a doua) in curand si intentionam sa imi leg trompele. Nu suntem siguri de chestia asta dar auzim fel de teorii cum ca ar fi riscanta a treia operatie desi am mai auzit cazuri OK. Nu stiu daca ne mai dorim si al treilea copil, oricum de ni-l vom dori va fi mai tarziu si trebuie sa ne mai gandim serios.
    si eu vreau sa apelez la legarea trompelor. azi am sa discut cu medicul ginecolog si sper sa ma linisteasca. din ce am citit reactii adverse gen ingrasare, tulburari hormonale etc nu ar fi. daca e s-o iei logic nici n-ar trebui sa fie. clar nici noi nu mai vrem al 3 lea copil plus ca deja sunt destul de batrana si daca as mai face un al 3 lea l-as face peste 6, 7 ani si ar fi tarziu tare .
    dupa ce discut cu medicul intru sa-ti dau detalii despre sfatul lui iar daca fac interventia iti povestesc cum este dupa.