Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 34

Subiect: ce dam invitatilor la plecarea de la petrecere???

Inregistrat
    23.06.2007

Implicit ce dam invitatilor la plecarea de la petrecere???

Viitoare mirese...

la ce v-ati gandit sa le oferiti invitatilor la plecarea de la petrecere???
    Mie una mi se pare clasica sticla de tuica sau vin si platoasul de prajituri cam demodat. Sa nu dai nimic iar nu cred ca e bine...

Astept propuneri si imi storc si eu creierii in continuare
    Pupici

Inregistrat
    06.07.2007

Implicit Re: ce dam invitatilor la plecarea de la petrecere???

buna miresici,
    eu am fost la o nunta unde s-a dat o sticla de vin ff buna din italia si marturiile de pe masa care au fost asezate in fata fiecarui invitat. mi s-a parut buna ideea insa nu toti au apreciat gestul. au fost comentarii rautacioase ca nu s-au dat si prajituri. de asta nu prea ai cum sa scapi ca mereu sunt nemultumiti.

la o alta nunta am primit o prajitura de la 7days ff buna si ff frumos ambalata si clasica tuica dar pusa intr-o sticluta ff draguta. se gasesc de cumparat in cluj.

la o alta am vazut o cutiuta in care erau 2 inimioare din ciocolata pe care erau scrise initialele mirilor, fff buna ideea dar nu stiu cat de gustoase au fost. si clasica tuica iar.

acum sincer nu stiu la ce te-ai gandit tu........cu ce ai vrea sa inlocuiesti aceste daruri de la sf petrecerii? vrei sa ai ceva deosebit de dat sau clasica sticluta cu bautura si ceva dulce?

Inregistrat
    22.05.2007

Eu sincer am mers pe tarditional, o caserola de prajitura si o sticla de tuica de a noastra puse intr-o punga de cadouri alba , personalizata cu numele nostru si data nuntii. Si sincer lumea era mai incantata de punga decat de prajitura.

Inregistrat
    12.10.2007

La noi in Moldova nu se da nimic cand pleaca omuletul de la nunta .... doar marturiile si atat ... cel putin eu la cate nunti am fost (si slava domnului ca am fost) cand am plecat nu am primit nimic ..... sau trebuia si nu am pus seama

Inregistrat
    13.11.2007

Salut
    Imi trimiti si mie numarul de telefon de la persoana care face pungile personalizate.
    Mersi anticipat.
    Ruxi

Inregistrat
    03.01.2008

Post Re: ce dam invitatilor la plecarea de la petrecere???

Eu m-am pregatit cu cate-o sticla de tuica ( sticla avand o eticheta cu multumirile mirilor pentru participare ) si cate o casoleta de 10 tipuri de prajituri, asezate intr-o pungulita alba cu 2 miri, pe care scrie " va multumim pentru participare ". Sper ca toata lumea sa fie multumita la plecare.

Inregistrat
    03.01.2008

Post Re: ce dam invitatilor la plecarea de la petrecere???

Pungulitele au fost cumparate de la Goldplast, se pot gasi si in Cibela la standul lor ( daca nu au, poti sa faci comanda ). Intr-un set sunt 50 bucati de pungulite la aproape 7 lei setul. Eu am cumparat 2 seturi.
    Sper sa-ti fie de ajutor.
    Pupici

Inregistrat
    18.02.2008

Citat Postat de amalia0608 Vezi mesajul
    Eu sincer am mers pe tarditional, o caserola de prajitura si o sticla de tuica de a noastra puse intr-o punga de cadouri alba , personalizata cu numele nostru si data nuntii. Si sincer lumea era mai incantata de punga decat de prajitura.
    Daca te rog imi trimiti si mie numarul firmei care face pungi personalizate din hartie

mersi mult

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us