Pagina 154 din 154 PrimulPrimul ... 54104144152153154
Rezultate de la 1.225 la 1.232 din 1232

Subiect: Coafura si machiaj in Buzau

Inregistrat
    15.12.2014

Implicit Re: Coafura si machiaj in Buzau

Buna,

Am auzit lucruri frumoase despre salonul Joy din Buzau, la make up este o tipa Crina Tudose despre care am auzit ca e tare priceputa. Am intrat pe facebook pe pagina salonului si mi-a placut ce am vazut. Ce parere aveti despre acest salon, ati auzit ceva?

Inregistrat
    13.04.2015

Citat Postat de Mirelybz Vezi mesajul
    Buna Diana !
    Nu stiu ce as putea sa-ti recomand tinand cont ca e ziua nuntii, o zi unica, ca de altfel si pretentiile din aceasta zi se ridica la cel mai inalt nivel .Stiu ca ai colindat tot orasul, dar daca inca mai soliciti sprijinul inseamna ca nu ai gasit ceva potrivit. E greu sa faci o recomandare fara sa fii sigura ca e cea mai potrivita solutie, pt ca nu e o zi ca oricare alta, e ziua nuntii si trebuie sa fii sigura de ceea ce recomanzi
    Cununia civila din aceeai zi cu nunta implica o alergatura imensa, nu ar fi rau sa o faci in alta zi. Astfel nu vei mai alerga la coafor, machiaj, sedinta foto, vei avea o zi mai linistita si vei ajunge si tu la deschiderea nuntii fara s fii ca un zombi. Eu totusi, ti-as sugera sa schimbi ziua cununiei civile sa fie in alta zi si poate ai loc la alta ora la Lidia Balaban si la Alexandra nemaifiind presata de ora cununiei civile.
    Si inca ceva...daca tot o sa cauti luni de zile raspunsuri pe forumui crede-ma ca nu vei mai gasi loc niciunde. Iti doresc mult succes !

Da, intr-un final singura solutie la care am ajuns, insa f.f.f.f greu, a fost sa mutam cununia civila intr-o alta zi . A fost o decizie destul de grea .Asta implica haine, alergatura bani , etc....Dar totul pentru bucuria celei mai speciale zi din viata mea ziua nuntii ! si nu numai ...ci si pt a sta mai relaxata in acea zi, si-asa am inteles ca sunt destule de facut.
    Am fost la Lidia si ca nicaieri, ce sa vezi, pt a face programare a trebuit sa dau un avans. Peste aproxim. 3 saptamani am proba de mireasa si am cerut sa foloseasca produsele din ziua nuntii care am inteles ca vor costa ceva . Dar vreau sa stau linistita. Am intrat si pe facebook am de unde alege, sute de coafuri .
    La prima intalnire Lidia mi-a dat un mare, mare sentiment de siguranta si am vorbit vreo 10 minute despre par. Nu vreti sa stiti ce priviri am primit de la clientele din salon ca le luam din timpul lor. Dar oare au uitat de cea mai speciala zi din viata lor ????????
    In fine, peste vreo 3 saptamani voi face proba zilei de nunta si abia astept. Sper sa fi facut alegerea buna. Daca nu , mai am o solutie sa ma intorc pe Balcescu
    In ziua probei voi merge si la machiaj la o alta tipa in zona Unirii si sper sa nu ma dezamageasca. Am vazut cateva machiaje si mi-au placut. Sper ca toata alergatura mea sa nu fi fost degeaba
    O seara buna !

Inregistrat
    15.12.2014

Eu nu inteleg de ce toata miresele isi lauda salonul unde s-au machiat si coafat sau lauda persoanele care s-au ocupat de ele in ziua nuntii lor si nu pun si poze cu machiajul si coafura respectiva?
    Eu ar trebui sa cred pe cuvant, nu? Ar fi de mare ajutor sa puneti si niste poze, altfel mi se pare dubios...e reclama mascata sau ce?
    Asa cum atunci cand e vorba de rochiile de mireasa se pun poze, tot asa ar trebui sa fie si in cazul machiajului si coafurii.

Inregistrat
    13.04.2015

Mai am putin si sunt destule de facut ! Va multumesc tuturor pentru sfaturi ! Tineti-mi pumnii !

P.S. azi am primit si o veste minunata tare : vom avea un sau o bebita ! Tuturor o seara minunata ca a noastra !

Inregistrat
    18.04.2012

Citat Postat de DavidDiana Vezi mesajul
    Mai am putin si sunt destule de facut ! Va multumesc tuturor pentru sfaturi ! Tineti-mi pumnii !

P.S. azi am primit si o veste minunata tare : vom avea un sau o bebita ! Tuturor o seara minunata ca a noastra !
    buna. ai fost deja miresica ?Nu ne-ai ma spus nimic de probe. Pai pana la urma unde ai fost si cat te-a costat ?...la cat ai alergat prin oras sper ca s-a meritat. Felicitari pentru bebe !

Inregistrat
    26.05.2015

Buna fetelor! In mai voi avea nunta la Bz( eu nu sunt de acolo) si din ce-am citit pe aici inclin sa merg la salon Joy, am vazut ca toata lumea o recomanda pe Crina pentru make-up, dar pe cine de cine sa intreb pentru coafat?

Inregistrat
    03.04.2011

Citat Postat de Oana_04 Vezi mesajul
    .......dar pe cine de cine sa intreb pentru coafat?

Buna ! Pai nu prea se intelege ce doresti.Daca nu ai gasit pe cineva la coafat ti-o recomand pe Lidia Elena Balaban, o poti adauga asa pe facebook unde poti urmari foarte multe lucrari facute de ea in salon, nu distribuite sau luate de pe net cum am mai vazut. Lidia se specializeaza anual la Londra cu cei mai mari din lume, are experienta la un nivel foarte inalt. Cel mai bine, incearca sa faci un coafat la un eveniment , testezi atunci orice doresti, produse, cat rezista, parerea ta e cea mai importanta .

Mai gasesti vreo 5 saloane in Brosteni aproximativ vis a vis de Penny , mai gasesti pe Unirii foarte, foarte multe saloane, mai sunt vreo 6, 7 pe Balcescu pe partea cu prefectura, in zona Cuza voda vreo 4, pe langa Lidia vreo 5 si lista este foarte lunga, oricum sunt destule ai de unde alege crede-ma.
    Daca nu ai prins loc la Lidia , se intampla f. des, atunci cred ca cel mai bine vorbesti cu fata de la machiaj, sa iti recomande vreo 2,3 optiuni pt coafat caci piata este foarte , foarte mare si nu o sa fie timp de alergat sau vei obosi cautand si nu cred ca de asta ai nevoie.
    Am scris mult, dar poate te ajuta.
    Ultima editare de Elizaa : 04.01.2016 23:21:39

Inregistrat
    09.11.2011

Ma poate ajuta cineva va rog cu numarul Lidiei Balaban?
    Am incercat sa o contactez pe fb dar nu raspunde si este destul de urgent.

Pagina 154 din 154 PrimulPrimul ... 54104144152153154

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us