Pagina 3 din 436 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 3484

Subiect: Primii dintisori

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit Re: Primii dintisori

Citat Postat de iuli_nicol Vezi mesajul
    am inceput sa folosim Calgelul...ieri a fost ff marait...si inainte de culcare i-am dat cu el...a fost ff cuminte...eu zic k e ff bun..s avedem incontinuare
    Ma bucur ca l-a calmat

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de iuli_nicol Vezi mesajul
    am inceput sa folosim Calgelul...ieri a fost ff marait...si inainte de culcare i-am dat cu el...a fost ff cuminte...eu zic k e ff bun..s avedem incontinuare
    pai daca ii dai acu cand or erupe dintii ce ai sa mai faci? daria e maraita de 2 saptamani incontinuu. nu doarme nici noaptea si nici ziua .. si inainte de asta a avut saptamani mai prosate da mai facea pauza acum sufletul

Inregistrat
    01.05.2007

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    pai daca ii dai acu cand or erupe dintii ce ai sa mai faci? daria e maraita de 2 saptamani incontinuu. nu doarme nici noaptea si nici ziua .. si inainte de asta a avut saptamani mai prosate da mai facea pauza acum sufletul
    Are si gingia inflamata, nu?

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de simona_coroi Vezi mesajul
    Are si gingia inflamata, nu?
    pai asta e pb ca NU.. asa macar stiam ca mai e putin si gata.. dar nu se vede nimic

Inregistrat
    29.11.2006

O alta metoda care am auzit ca este mai eficienta si fara efectele adverse ale Calgelul - este un "teething ring". Este o mica jucarie, ca un inel, colorata frumos si foarte atractiva pentru bebe, care se pune la frigider si se ingheata, apoi se da la bebe sa muste din ea.
    Fiind rece calmeaza inflamatia gingiei foarte repede, in plus muscatul din ea este foarte distractiv

Inregistrat
    20.04.2006

Citat Postat de tweety_doc Vezi mesajul
    O alta metoda care am auzit ca este mai eficienta si fara efectele adverse ale Calgelul - este un "teething ring". Este o mica jucarie, ca un inel, colorata frumos si foarte atractiva pentru bebe, care se pune la frigider si se ingheata, apoi se da la bebe sa muste din ea.
    Fiind rece calmeaza inflamatia gingiei foarte repede, in plus muscatul din ea este foarte distractiv
    La calgel faza e ca subtiaza gingia,si de alte efecte adverse chiar nu am auzit.

Inregistrat
    25.06.2006

jucaria refrigerata nu tb s afie gheta,rece-rece.....si racita putin...

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    pai asta e pb ca NU.. asa macar stiam ca mai e putin si gata.. dar nu se vede nimic
    auzi ia incearca sa ii dai cu Calgel sau Dentinox, poat enu vezi tu, poate o mai linisteste si da-i inele din alea de dentitie poate asta e....
    noi aucm avem alta pb..ne doare burtica, facem caca si de 5 ori pe zi ne ies si cei de sus, e inflamata si e subtiata...gingia..roade tot ce prinde, mai nou imi deschide si sertarele ca acum ajunge si roade seratarul, picioarele de la masa si pantofii ei, pe ai mei ii ascund si im fura papucii daca ma prinde cu ei si nu suporta sa ma vada cu sosete ca vine si isi baga gurita in sosetele mele...asa ca noi suntem desculti ..) noi ne ferim de ea cu tot ce se poate...dar de, am si eu un catel in casa.. are 7 luni jumate vreti si voi

Pagina 3 din 436 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us