Pagina 3 din 25 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 199

Subiect: Ciorba de potroace de a doua zi

Inregistrat
    06.06.2006

Implicit

si noi tot sambata avem si facem si ciorba de potroace dar noi am negociat cu restaurantul si facem tot acolo ca acasa avem spatiu mic. sper sa fie o idee si pt voi.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Am nunta duminica, deci ciorba de potroace va fi luni, dar destul de tarziu, pe la ora 17.00 - 18.30, ca sa pot sa dorm pe saturate, in luna de miere plec dupa o saptamana de la nunta.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de tizabela
    Eu fac asa zisa "ciorba de potroce" am 40 de persoane invitate si o facem la ai mei in gradina (sunt o norocoasa pt ca au si piscina) si exact cum spuneai si tu o facem in stilul garden patry nimic formal.
    Am cumpart deja toate bauturile pt nunta si pt a doua zi florile in loc sa cumpar 500 am sa iau 600 sa imi aranjeze si casa cu tull si cu poze cu noi din diverse momente de cand ne-am cunoscut facute in format poster.
    Pente muzica am luat un DJ si am angajat 1 bucatar si 3 ospatari ca ar fi culmea sa faca ai mei pe-a slugile tocami in ziua aia cand toti o sa fim super relaxati si o sa ne distram fara sa tinem cont de eticheta.
    Nasilor le-am, luat un cadou care sa fie in tema cu stilul petrecerii am sa atasez o poza si cand ajung in Romania dupa 12 iulie am sa fac poze sa va arat si cum e locul petrecerii.
    S-au gandit deja ca daca ploua totul o sa fie facut in garaj nu va ganditi ca arata a garaj e pur si simplu ca o camera foarte mare nemobilata 70 de M patrati si o sa-l aranjam in caz de nevoie desi sper sa nu fie!!!
    Imi place cadoul pt. nasi, eu inca nu stiu ce sa le cumpar. Tu le dai cadou si la nunta si la ciorba de potroace?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de valen
    pe vremuri se numea asa.. eu imi doresc o petrecere a doua zi stil garden party doar cu prieteni si fara neamuri si altele. imi doresc sa fie cu gratar eventual cu piscina... are cineva astfel de idei? face cineva asa ceva? acasa nu am unde.. ma gandeam sa ma duc langa bucuresti unde locuiesc bunicii mei. acolo e o padure f frumoasa si as putea organiza ceva acolo. ce zici?
    Sincer iti spun ca eu nu ma gandisem sa mergem la iarba verde, la un gratar,...insa soacra mea a venit cu idea asta....nu imi venea sa cred....mi se pare foarte potrivit si relaxant.....acum sa dea Dumnezeu sa fie vreme buna...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de mihaela_0242000
    Sincer iti spun ca eu nu ma gandisem sa mergem la iarba verde, la un gratar,...insa soacra mea a venit cu idea asta....nu imi venea sa cred....mi se pare foarte potrivit si relaxant.....acum sa dea Dumnezeu sa fie vreme buna...
    au anuntat o vreme caniculara in august si cum avem in aceeasi zi, adica in aug nu cred ca o sa fie probleme

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

De unde ai auzit, ca pe mine ma intereseaza mult cum va fi la sfarsitul lui august?!

Inregistrat
    26.07.2006

Implicit Ciorba de potroace

As vrea sa stiu unde se organizeaza la mine sau la el, si pe cine ar trebui sa invitam in afara de nasi? Daca nu-i invitam pe toti, ceilalti nu se vor supara? Voi cum faceti? si daca am nunta duminica vor veni la ciorba de potroace luni?

Inregistrat
    12.07.2006

Implicit Re: Ciorba de potroace

Citat Postat de catamiha
    As vrea sa stiu unde se organizeaza la mine sau la el, si pe cine ar trebui sa invitam in afara de nasi? Daca nu-i invitam pe toti, ceilalti nu se vor supara? Voi cum faceti? si daca am nunta duminica vor veni la ciorba de potroace luni?

Buna...

La noi ciorba de potroace se va face de fapt ciorba de burta...ca place la toata lumea.. ( mai putin mirelui lool) ...
    In general se face acasa la mireasa... de unde a plecat mireasa...spre biserica... , se face a doua zi dimineatza direct de la petrecere se vine la ciorbitza... ca cei care au baut sa se trezeasca din bautura loool ( ciorbitza fiin acra ) ... si de venit vine cine vrea... dar in general nu vine toata lumea care a fost la petrecere ...
    Noi o vom face la nasi acasa... din motive de spatiu... si o sa vina cine vrea...

Pagina 3 din 25 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us