Pagina 12 din 12 PrimulPrimul ... 2101112
Rezultate de la 89 la 91 din 91

Subiect: Obligatiile miresei

Inregistrat
    14.10.2013

Implicit Re: Obligatiile miresei

Citat Postat de alinaghenea Vezi mesajul
    Mama cate traditii am citit pe aici.... acuma ca sunt din Bucuresti ma rezum la 2-3, de faza cu braduletul nici nu am auzit .
    Cam multe, unele dragute alte destul de ciudate sa zic ( poate pt Bucuresti )

Inregistrat
    30.11.2013

[QUOTE=tiberiana;4994956]
    Citat Postat de crinu Vezi mesajul
    Fetelor , si eu vreau sa-mi cumpar rochia singura.Am aflat ca cica la
    faza asta tre sa sponsorizeze soacra. Dar nu vreau sa ma duc cu ea sa o
    cumpar. Vreau sa ma duc singura , cel mult cu mama. Si logodnicul meu e
    de aceeasi parere cu mine. Si el va "scoate" banii de la ea...[/QUO

Parerea mea-i ca ar fi frumos sa mergeti toate 3. e greu sa iti cumperi rochia de mireasa singura. asa impaci pe toata lumea, si esti si tu multumita.
    Eu cred ca cu cat mai putini la cumparatul rochiei cu atat mai bine .Te vor induce in eroare , mai ales ca ele au o imagine diferita despre cum ar trebui sa arate o mireasa fata de tine . Eu am fost cu logodnicul , am considerat ca parerea lui conteaza cel mai mult, si a fost foarte ok . Mamelor le-am aratat rochia dupa ce am luat decizia

Inregistrat
    02.08.2011

Citat Postat de veronica28 Vezi mesajul
    Fetelor, la nunta este obiciului ca mirii sa de-a colaci la nasi? si care e valoare cadoului?
    Da, nasii primesc colaci. Atat la nunta, cat si la botez. Cand am fost eu nasa de botez m-am inteles cu cumetrii sa-mi dea un tort, mi se parea mai practic, dar cand le-am propus la randul meu asta viitorilor nasi de cununie, nasa nici n-a vrut sa auda. Nasul s-a aratat incantat de idee, e mai practic omul, dar cum nu vrem sa-i suparam o sa mergem pe varianta traditionala. Noua ne-au zis de la local sa pregatim si un cos pt. nasi cu sporul casei: faina, orez, ulei etc. si sa le dam odata cu colaceii.

Pagina 12 din 12 PrimulPrimul ... 2101112

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us