Pagina 2 din 214 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 1711

Subiect: Cu bebe la plimbare/ in parc

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit Re: cu bebe la plimbare

faceti pauze mai dese.....va opritzi sa scoateti bebelul la aer nitel.......

si eu acum la drumuri lungi,oprim mai des sa ma misc putin....

acum,nu stiu 'cat de stiintific 'e,insa e o constatare de a mea(in jurul prietenelor mamici),evident,care nu e general valabila,insa.........mamicile care conduc in timpul sarcinii (.......sau care merg f des cu masina mica),bebeii lor n au pb ,rau de masina......stau f linistiti,dorm......

eu de ex conduc zilnic.......s a mai obisnuit si al meu cu gandul(inainte nu avea treaba,dar acum cu bebe....eu stau in spate ,cand mg cu el si conduce ...da,totusi mg singurica zilnic cu masina mea )......ca doar nu era sa renunt la masina personala si implicit la condus sa mg acu prin transportul in comun(sa stau in picioare,in aglomeratie,inghiontita...).......no way!!!

ps>> sper ca bebelul sa se adapteze in masina,sa nu i fie rau,ca doar il 'plimb' zilnic.....

Inregistrat
    16.02.2007

eu am plecat cu bebitza la o luna la pitesti...si de atunci tot plec...si este bb asa cuminte...doarme apropae tot drumul ...si cand nu doarme e curios ce se intampla afara...dar nu mi-a plans o data

Inregistrat
    14.08.2006

Citat Postat de mitutza Vezi mesajul
    faceti pauze mai dese.....va opritzi sa scoateti bebelul la aer nitel.......

si eu acum la drumuri lungi,oprim mai des sa ma misc putin....

acum,nu stiu 'cat de stiintific 'e,insa e o constatare de a mea(in jurul prietenelor mamici),evident,care nu e general valabila,insa.........mamicile care conduc in timpul sarcinii (.......sau care merg f des cu masina mica),bebeii lor n au pb ,rau de masina......stau f linistiti,dorm......

eu de ex conduc zilnic.......s a mai obisnuit si al meu cu gandul(inainte nu avea treaba,dar acum cu bebe....eu stau in spate ,cand mg cu el si conduce ...da,totusi mg singurica zilnic cu masina mea )......ca doar nu era sa renunt la masina personala si implicit la condus sa mg acu prin transportul in comun(sa stau in picioare,in aglomeratie,inghiontita...).......no way!!!

ps>> sper ca bebelul sa se adapteze in masina,sa nu i fie rau,ca doar il 'plimb' zilnic.....
    nu stiu daca asta e explicatia sau nu, insa adevarul e ca si bebelina mea e f cuminte in masina. si eu am condus zilnic pana in ziua in care am nascut, iar pe bebelina am adus-o de la bucuresti acasa cand avea doar o zi. si nu a zis nimic tot drumul. in plus astazi am facut un drum care pune nervii multora la incercare, am ajuns la baby expo si apoi la control pt mami la ora de varf pt traficul din bucuresti. cumplit. nici nu mai stiu cate ore am stat in masina, insa bebe a dormit tot drumul si nu a plans deloc. ii place in masina si f rar scanceste scurt cand stam la semafor f mult sau blocati in trafic. asta e bucurestiul azi, cumplit din punctul asta de vedere.
    oricum , nu de drumul cu masina imi era mie teama cand ma gandeam sa plecam undeva peste weekend. si la intoarcere ne-am oprit si prin carefour sa mai facem cateva cumparaturi. acum chiar ca nu am emotii sa plec cu bebe chiar si mai departe.

Inregistrat
    05.06.2006

Hehehe... eu ma inscriu pe lista conducatorilor auto... si in timpul sarcinii si cu epiziotomie proaspat efectuata LA 5 zile de la nastere, am condus masina... Numai eu stiu cum stateam pe scaun

Si acum ANTONIO e de-a dreptul incantat de masina... Ori se uita pe geam si gangureste... ori adoarme...

O fi ceva cu obisnuinta lor cu masinile de pe vremea cand erau in burtik... mai stii?

Inregistrat
    16.02.2007

Citat Postat de andradap Vezi mesajul
    Hehehe... eu ma inscriu pe lista conducatorilor auto... si in timpul sarcinii si cu epiziotomie proaspat efectuata LA 5 zile de la nastere, am condus masina... Numai eu stiu cum stateam pe scaun

Si acum ANTONIO e de-a dreptul incantat de masina... Ori se uita pe geam si gangureste... ori adoarme...

O fi ceva cu obisnuinta lor cu masinile de pe vremea cand erau in burtik... mai stii?
    normal...lui o sa-i placa si in portbagaj...cand v-a ploua...se va ascunde acolo)...k mami lui

Inregistrat
    14.08.2006

Citat Postat de andradap Vezi mesajul

ce bine ar fi sa fie asa. inseamna ca bebelina mea nu va avea nici rau/teama de avion , ca am dus-o si cu ala in trim I pana in italia.

Inregistrat
    17.05.2007

Si noi am calatorit foarte mult cu bebelina. Cel mai usor e sa calatoresti cu ei cand au cateva luni , nu se misca prea mult , dorm destul , asa ca nu va faceti griji. Mai problematici sunt cand incep sa mearga , sa vorbeasca si vor peste tot .
    Cel mai lung drum a fost de 16 ore parca, daca nu chiar mai mult . Oricum dupa 9 ore de stat in avion nimic nu ti se mai pare mult. Cel mai usor a fost cand avea 3 luni , a dormit o gramada , am alaptat-o de cateva ori si ne-am jucat putin cu ea. Cel mai greu a fost cand avea un an deci mergea ba chiar alerga prin avion si eram singura fara sot , ii iesau si maselutele asa ca fost un cosmar drumul ala.

Inregistrat
    14.08.2006

Citat Postat de urzicuta Vezi mesajul
    Si noi am calatorit foarte mult cu bebelina. Cel mai usor e sa calatoresti cu ei cand au cateva luni , nu se misca prea mult , dorm destul , asa ca nu va faceti griji. Mai problematici sunt cand incep sa mearga , sa vorbeasca si vor peste tot .
    Cel mai lung drum a fost de 16 ore parca, daca nu chiar mai mult . Oricum dupa 9 ore de stat in avion nimic nu ti se mai pare mult. Cel mai usor a fost cand avea 3 luni , a dormit o gramada , am alaptat-o de cateva ori si ne-am jucat putin cu ea. Cel mai greu a fost cand avea un an deci mergea ba chiar alerga prin avion si eram singura fara sot , ii iesau si maselutele asa ca fost un cosmar drumul ala.
    si noi planuim la primavara-vara sa o ducem si la drumuri mai lungi si de mai multe zile. deocamdata stam cate o zi intreaga pe drum, iar acum ca s-a racit nu cred ca vom pleca prea des la munte cate un weekend. parca nici mie nu imi vine sa plec pana nu se mai aseaza vremea.

Pagina 2 din 214 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us