Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 58

Subiect: cadouri pt nasi/domnisoare de onoare/mire etc

Talking cadouri pt nasi/domnisoare de onoare/mire etc

Buna fetelor. Am si eu o mare dilema.
    Suntem in pregatiri de nunta si auzim tot felul de zvonuri si vreau un sfat.

1. Trebuie sa le facem cadou nasilor, si copiilor lor. Copiii sunt destul de mari (18 si 20 ani). "Zvonul" e ca tre sa le dam cadou in afara prosoapelor ce trebuie date in timpul nuntii.. Ce ati auzit? Daca trebuie cadou, atunci ce cadouri ar fi potrivite pt nasi si mai ales pt copiii lor?

2. Trebuie sa le fac cadouri si domnisoarelor si cavalerilor de onoare ? Si daca da, atunci ce?

3. Mirii isi fac cadouri ei intre ei? In ziua nuntii ma refer. Si revin cu intrebarea eterna... daca da, atunci ce? Ma pricep eu sa-i fac lui cadouri.. da' voaim sa stiu daca e vreun obicei mai special sau daca trebuie sa-i dau ceva anume in ziua aia.

Inregistrat
    05.02.2007

Implicit Re: cadouri pt nasi/domnisoare de onoare/mire etc

Citat Postat de ceatza05 Vezi mesajul

1. Trebuie sa le facem cadou nasilor, si copiilor lor. Copiii sunt destul de mari (18 si 20 ani). "Zvonul" e ca tre sa le dam cadou in afara prosoapelor ce trebuie date in timpul nuntii.. Ce ati auzit? Daca trebuie cadou, atunci ce cadouri ar fi potrivite pt nasi si mai ales pt copiii lor?

2. Trebuie sa le fac cadouri si domnisoarelor si cavalerilor de onoare ? Si daca da, atunci ce?

3. Mirii isi fac cadouri ei intre ei? In ziua nuntii ma refer. Si revin cu intrebarea eterna... daca da, atunci ce? Ma pricep eu sa-i fac lui cadouri.. da' voaim sa stiu daca e vreun obicei mai special sau daca trebuie sa-i dau ceva anume in ziua aia.
    Salut, ceatza05. Cadoul pentru nasi se ia intr-adevar iar acesta se poate da in orice moment doriti voi, nu cred ca este o regula. Multe persoane ofera acest cadou in momentul in care primesc plicul cu bani de la nasi. Noi l-am oferit intr-un mod mai privat, cu cateva zile inainte de nunta, pentru ca era mai voluminos si, oricum, nu mi-as fi dorit sa-l dau in fata tuturor invitatilor.

In ceea ce priveste cadoul pentru domnisoare de onoare....eu, personal nu am auzit. Se practica o cocarda mai speciala, sau o bratara la mana, semn distinctiv pentru domnisoare , dar nu neaparat un cadou.

Pentru mire....ramane la latitudinea ta, daca iti vei dori sa ii faci un cadou sau nu. Nu este nici o traditie ca i s-ar oferi ceva in ziua nuntii, in mod special. Va puteti surprinde placut reciproc, fara a fi neaparat in atentia publicului.
    Multa bafta!

Inregistrat
    30.01.2007

pt dre si mire subscriu la ce a scris alibd!
    pt nasi in multe locuri am vazut ca li se ofera un tort!noi le vom da un goblen,nu stiu in ce moment,probabil ca inainte de nunta!

Inregistrat
    05.02.2007

Citat Postat de mitzura Vezi mesajul
    pt dre si mire subscriu la ce a scris alibd!
    pt nasi in multe locuri am vazut ca li se ofera un tort!noi le vom da un goblen,nu stiu in ce moment,probabil ca inainte de nunta!
    Torturile le-am dat si noi, doua mai mici, in locul colacilor care se dadeau inainte si care se mai dau inca prin unele parti. Au fost aduse undeva mai spre dimineata si oferite de chelner nasilor, din partea noastra.

aaaa, si i-am mai dat nasei un sapun si un prosop, dupa momentul dezgatitului.

Inregistrat
    30.04.2007

Citat Postat de ceatza05 Vezi mesajul

Cadoul nasilor trebuie sa il luati. Si noi ne gandim de mult la ce ar fi mai potrivit si tot nu ne putem hotara. Pentru domnisoarele de onoare nu trebuie cadou. Eu insa le-am facut rochiile. Sunt toate din acelasi material, insa modelele difera. In ceea ce priveste cadoul intre miri , nu e vreo regula. Noi ne-am hotarat sa ne facem cate un cadouas care sa ne aduca aminte de ziua cea mai frumoasa din viata noastra
    Spor la pregatiri.

Inregistrat
    27.11.2006

Noi am dat nasilor cadoul dupa nunta imediat. Nasii nostri au dorit ceva ornamental si au ales o lampa ornamentala din Mall si gata
    Trebuie sa faci un gest dar evident cu ce doresc ei sa nu apara ca surpriza neplacuta.
    La domnisoarele de onoare nu se da nimic. Oricum majoritatea invitatilor le-am facut CD-uri / DVD-uri cu poze dupa nunta si le-am oferit ;)

Cool Re: cadouri pt nasi/domnisoare de onoare/mire etc

Multumesc de sfaturi!
    Cred ca o sa iau un cadou destul de consistent nasilor, ceva gen set de pat cu pilota si asternuturi.. plus prosoapele care trebuie sa le dam in timpul nuntii, plus prosoape/esarfe sau inca nu m-am decis ce, copiilor lor.

Domnisoarele de onoare m-am decis sa le imbrac in sincron . O sa isi faca rochii din acelasi material dar modele fiecare cum vrea. Si isi platesc singure rochiile (parintii de fapt - ca sunt surorile noastre, a mea si a lui ).

Iar mirelui inca nu m-am decis daca o sa ii cumpar ceva pt ziua aia.. inca ma mai gandesc.
    Ultima editare de ceatza05 : 02.10.2007 23:31:40 Motiv: spelling

Inregistrat
    02.10.2007

Noi nu dam nici un cadou la nasi, pentru ca ei au spus categoric ca nu vor nimic. Nu ne dau nici ei cadou si au spus ca prefera sa mergem un weekend undeva impreuna in loc de cadou. Nasa e prietena cu mine din copilarie, si au avut nunta cu 3 luni inaintea noastra...
    La domnisoare de onoare nu am auzit nici eu de un cadou, am sa le fac bratari in loc de cocarde...
    Iar despre cadourile mirilor....verigheta, care imi place enorm si abia astept sa o port, si "noapte" nuntii si saptamana de miere cred ca vor fi "cadouri" de neuitat.

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us