Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate de la 17 la 24 din 24

Subiect: Meniul pentru nunta in Braila

Inregistrat
    21.08.2006

Exclamation Re: Ce meniu aveti la nunta braileana?

Citat Postat de JolieFamme
    sa cresti mare, sunt fan peste si barbatemiu la fel... apropos de idei, am facut revelionul trecut cu meniu bazat pe peste.. adica icre calamar salata de homar, rulade etc, si arata f aspectuos...si sunt gustoase! poti incerca fara probleme.. dardaca tu vrei 3 feluri fa numai 3 feluri! caalpatrulea nu se mananca iti garantez
    te pup
    Sa vad cum o conving pe mama, pentru ca nu vreau sa se arunce mancarea, doar de dragul de a da 4 feluri ca asa "trebuie"!

Stefania Mihaela

Inregistrat
    17.08.2006

Implicit Re: Ce meniu aveti la nunta braileana?

Citat Postat de JolieFamme Vezi mesajul
    eu am optat pt specialitati din peste in meniu pt ca atat tata cat si socrul meu sunt ofiteri de marina.. implicit invitatii.. nah tre sa le faci pe plac plus ca ne place si noua.. poti sa jonglezi si tu cu meniul dar n u-i spui ca stii ceva cu siguranta.. dte duci umil si intrebi.. aveti posibilitatea sa imi puneti si mie in meniu.. cutare cutare si cutare si iti spun eu sigur ca iti fac ce vrei. te pup
    Nu inteleg de ce trebuie sa te umilesti pt ceva pe care tu dai banii? Bani pe care ii muncesti nu-i furi!
    Mi se pare o tampenie!
    La fel ca si cu imbracamintea de scaune: chiar trebuie sa dau spaga in plus pt ceva ce deja am platit pt ca altfel ti le pune murdare?
    Cata apa trebuie sa mai curga in Dunare pana sa devenim si noi mai increzatori in noi insine si sa nu ne mai plecam capul?

Inregistrat
    27.02.2010

Meniul si diversitatea lui il poti stabili si negocia la sange cu patronul,insa mentaliateta ca odata ajunsi in localul lor o sa joci cum iti canta ei, nu a disparut inca.
    Doar ca o comparatie,in Braila mancarea nu este atat de diversificata cum am vazut in Galati.

Inregistrat
    15.02.2009

Fetelor voi ati stabilit deja meniul?Noi inca nu am fost pentru ca restaurantul se renoveaza!!!Voi ce includeti in meniu..ce feluri de mancare, cate...?Pe mine ma sfatuia cineva ca fiind nunta vara sa dau doar 3 feluri... ca e foarte cald si lumea mai mult se hidrateaza decat mananca...Voi ce ati stabilit?

Inregistrat
    23.02.2009

Citat Postat de adyt08 Vezi mesajul
    Fetelor voi ati stabilit deja meniul?Noi inca nu am fost pentru ca restaurantul se renoveaza!!!Voi ce includeti in meniu..ce feluri de mancare, cate...?Pe mine ma sfatuia cineva ca fiind nunta vara sa dau doar 3 feluri... ca e foarte cald si lumea mai mult se hidrateaza decat mananca...Voi ce ati stabilit?
    Noi nu am discutat inca despre meniu...in mare stiu ce o sa avem inclus, insa vor fi 4 feluri de mancare : ordef,peste,pui si porc ....chiar daca nu se mananca toate ...asa e bine...ca sa fie invitatii multumiti

Post Re: Ce meniu aveti la nunta braileana?

Nici noi inca nu am stabilit meniul, insa informativ am vazut ca meniul contine 4 feluri de mancare si e cam 150 Ron de persoana. Am inteles ca meniul se stabileste chiar onainte de nunta cand sunt confirmate invitatiile si stii sigur cam cate persoane vor veni la nunta. Asa mi-au zis mie cei de la EdyŽs. Sper sa fie asa ca eu nu sunt in tara de ceva timp.

Inregistrat
    12.06.2009

sal miresici!aveti idee cat este un meniu pentru nunta pentru anul 2012?si daca este mult mai rentabil all inclusiv(mancare si bautura de la restaurant) sau nu

Inregistrat
    21.08.2011

Implicit Re: Meniul pentru nunta in Braila

Fetelor,voi cum o sa procedati la nunta cu nr. pentru mese(meniuri)? O sa comandati voi numerele in functie de persoanele care vin sau acceptati sa puna restaurantul nr pe mese? Si daca cei de la restaurant vor pune mai multe numere(meniuri) ?
    Am o dilema,pls help!

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us