Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 49

Subiect: Meniu nunta in Sibiu

Inregistrat
    04.05.2007

Implicit Re: Meniu nunta-Sibiu

Stie cineva cat este un meniu la Ramada?

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de sandy25 Vezi mesajul
    Stie cineva cat este un meniu la Ramada?
    Nu da si eu as vrea sa aflu

Inregistrat
    13.11.2006

Citat Postat de laura81 Vezi mesajul
    Nu da si eu as vrea sa aflu
    eu stiu de la seful meu, care a fost la o nunta acolo, dupa nunta mea la vreo 2 sapt si zicea ca meniul e undeva la 180-190 cu tot cu bautura....cam scumpicel.....dar, de...e ramada......

ALEXIA!!!!

BEBE 2 LARISA IOANA

http://ro.fotoalbum.eu/miosb

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de miosb Vezi mesajul
    eu stiu de la seful meu, care a fost la o nunta acolo, dupa nunta mea la vreo 2 sapt si zicea ca meniul e undeva la 180-190 cu tot cu bautura....cam scumpicel.....dar, de...e ramada......
    Daca e cu tot cu bautura nici macar nu e asa scump

Inregistrat
    05.03.2007

la ramada meniul e intre 180 si 300 lei, fara bauturi . alea se platesc separat, dar vor sa cumperi de la ei. pt bautura adusa de acasa se percepe o "taxa de dop" de 3 eur/pers. asta numai in bucuresti am mai intalnit-o. decoratiunile, respectiv husele de scaune, costa tot 3 eur/buc. n-am auzit complimente la adresa meniului, nici pe forum, nici live. deci aveti grija!

Inregistrat
    15.02.2008

In primul rand salutari si felicitari tuturor miresicilor din Sibiu!!!
    As vrea sa distrug un mit referitor la meniul de nunta la Ramada: costa maxim 60 de euro si in nici un caz 300 de lei precum spunea "tot_tot_claire" (sunt incluse cafele, o bere, 1 l de suc si 1 l de apa). Acesta este meniul cu 5 feluri de mancare si desert dar se pot face modificari peste modificari fara nici un comentariu. La inceput (in 2007) au existat nemultumiri vis-a-vis de meniu dar acum au schimbat bucatarul si cantitatile. In plus, "taxa de dop" nu exista si ai libertate totala in ceea ce priveste prajiturile, desertul, etc...Husele costa intr-adevar 3 Euro dar pot fi aduse si din alta parte, dupa preferinte. Noi am hotarat sa le aducem din alta parte de exemplu cu 0, 8 Euro/ pers. Personalul de la Ramada a fost foarte deschis si am primit toate informatiile de care aveam nevoie. De asemenea, se poate folosi sala si dupa ora 24 contra unei sume relativ acceptabile de 100 de Euro/ora.

Inregistrat
    22.01.2007

Citat Postat de emerald Vezi mesajul
    In primul rand salutari si felicitari tuturor miresicilor din Sibiu!!!
    As vrea sa distrug un mit referitor la meniul de nunta la Ramada: costa maxim 60 de euro si in nici un caz 300 de lei precum spunea "tot_tot_claire" (sunt incluse cafele, o bere, 1 l de suc si 1 l de apa). Acesta este meniul cu 5 feluri de mancare si desert dar se pot face modificari peste modificari fara nici un comentariu. La inceput (in 2007) au existat nemultumiri vis-a-vis de meniu dar acum au schimbat bucatarul si cantitatile. In plus, "taxa de dop" nu exista si ai libertate totala in ceea ce priveste prajiturile, desertul, etc...Husele costa intr-adevar 3 Euro dar pot fi aduse si din alta parte, dupa preferinte. Noi am hotarat sa le aducem din alta parte de exemplu cu 0, 8 Euro/ pers. Personalul de la Ramada a fost foarte deschis si am primit toate informatiile de care aveam nevoie. De asemenea, se poate folosi sala si dupa ora 24 contra unei sume relativ acceptabile de 100 de Euro/ora.
    Referitor la meniu nu am ce zice e supoer ok cu cafele incluse, o bere, 1 L suc si apa mi se pare chiar super, dar la faza ca se poate sta dupa ora 24 contra unei sume de 100 euro/ora mi se pare bataie de joc. Pai daca ajungi sa stai inca 4-5 ore ca invitatii se simt super bine si se distreaza trebuie sa le dai 1500 lei mi se pare mult.

Inregistrat
    16.04.2008

Eu cum fac nunta la sala in vestem nu sunt obligata sa aleg nici un menu.cam asa mam gandit ca suna meniul meu astept parerile voastre:GUSTARE RECE:1salam uscat-2sortimente,2cascaval,3rulou de salam,medalion de cascaval,mozaic de porc cu ciuperci,dobasi de sunca/cascaval,cornete de salam,file afumat sau jambon,masline,rosie,castravete,decor.PASTRAV PRAJIT SAU FILE SOMON cu garnitura de cartofi natur,sos remulad,lamaie.CIORBA DE PERISOARE cu ardei iute si smantana.MUSCHI DE PORC SIBIAN siPIEPT DE PUI LA GRATAR cu garnitura compusa din cartofi sote,orez cu ciuperci,salata asortata din rosii castraveti,ardei grasi,morcovi.GRATAR DIN CEAFA AFUMATA,COTLET,CARNAT pe bat de bambus,cu garnitura compusa din legume asortate sau salata de varza cu rosii.INCHETATA,2CAFELE,FURSECURI ASORTATE,SALEURI,ALUNE,TORT,PRAJITURI,CONIAC,TUICA ,VIN,BERE,BERE FARA ALCOOL,SUC,APA MINERALA,SAMPANIE.Cam asa suna in mare meniul meu sper sa iasa bine 1

Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us