Pagina 1 din 25 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 196

Subiect: Cununia religioasa in Bacau

Inregistrat
    24.01.2007

Implicit Cununia religioasa in Bacau

Ciao fetelor!

M-am gandit sa deschid aici un nou topic despre cununia religioasa. Eu inca nu m-am decis unde sa aiba loc, insa oscilez intre Sf Nicolae si Precista. Voi cum v-ati decis?

Apoi ritualul ortodox din biserica presupun ca e la fel peste tot. E ceva schimbat din ceea ce stiati voi? Cam cat dureaza intreaga slujba?

Inregistrat
    13.06.2007

Implicit Re: cununia religioasa in Bacau [-o<

noi facem cununia religioasa la Sfintii Imparati...
    nu e nimic schimbat e la fel k peste tot... dureaza in jur de o ora...

Inregistrat
    28.06.2006

Citat Postat de ZaraGirl Vezi mesajul
    Ciao fetelor!

M-am gandit sa deschid aici un nou topic despre cununia religioasa. Eu inca nu m-am decis unde sa aiba loc, insa oscilez intre Sf Nicolae si Precista. Voi cum v-ati decis?

Apoi ritualul ortodox din biserica presupun ca e la fel peste tot. E ceva schimbat din ceea ce stiati voi? Cam cat dureaza intreaga slujba?
    la noi a durat 40 minute maxim..crede-ma ca e suficient, la o ora pleci cu coloana "amortita" de acolo.
    Ti-as recomanda Precista pentru ca are o curte superba si ies fotografii minunate!

Inregistrat
    24.01.2007

Adevarul e ca 40 de minute sunt suficiente. Mi se pare destul de mult o ora in picioare. Nu o data am auzit ca au mai lesinat miresici prin biserica sau li s-a mai facut rau la oameni.

Ultima data am fost la o ceremonie catolica si adevarul e ca mi-a placut mai mult organizarea. Mai intai intra invitatii, se aseaza, apoi intra mirele de brat cu mama sa, si intr-un final mireasa condusa de tatal ei. Impactul vizual este deosebit atunci cand intra mireasa. Toate privirile sunt asupra ei..La noi e vreo ordine? mirii intra amandoi si ceilalti invitati apoi? cum a fost la voi?

Inregistrat
    28.06.2006

Citat Postat de ZaraGirl Vezi mesajul
    Adevarul e ca 40 de minute sunt suficiente. Mi se pare destul de mult o ora in picioare. Nu o data am auzit ca au mai lesinat miresici prin biserica sau li s-a mai facut rau la oameni.

Ultima data am fost la o ceremonie catolica si adevarul e ca mi-a placut mai mult organizarea. Mai intai intra invitatii, se aseaza, apoi intra mirele de brat cu mama sa, si intr-un final mireasa condusa de tatal ei. Impactul vizual este deosebit atunci cand intra mireasa. Toate privirile sunt asupra ei..La noi e vreo ordine? mirii intra amandoi si ceilalti invitati apoi? cum a fost la voi?
    la noi a intrat mirele cu nasa ...si m-au asteptat la altar , iar eu am intrat de brat cu nashul ;in fata noastra cei 2 copii cu petalele..apoi a intrat toata lumea...
    acum sincera sa fiu am vazut ca fiecare face asa cum ii place...am vazut mireasa intrand la brat cu tatal , cu nasul, cu fratele sau chiar cu mirele..

Inregistrat
    12.04.2007

Foarte draguta ideea, cred ca o sa ma inspir si eu , ramane sa vad numai daca pastrez si aceleasi personaje.Pupici

Citat Postat de lakra_c Vezi mesajul
    la noi a intrat mirele cu nasa ...si m-au asteptat la altar , iar eu am intrat de brat cu nashul ;in fata noastra cei 2 copii cu petalele..apoi a intrat toata lumea...
    acum sincera sa fiu am vazut ca fiecare face asa cum ii place...am vazut mireasa intrand la brat cu tatal , cu nasul, cu fratele sau chiar cu mirele..

Inregistrat
    04.06.2007

Fetelor, aveti idee cu cat timp inainte trebuie aleasa biserica? Eu as vrea la Sfantul Dumitru. Ce-i drept si Precista este foarte frumoasa si ies intr-adevar niste poze grozave acolo... Dar nu stiu daca trebuie sa ma grabesc in luarea deciziei sau mai am timp...

Inregistrat
    12.04.2007

Citat Postat de oanishka Vezi mesajul
    Fetelor, aveti idee cu cat timp inainte trebuie aleasa biserica? Eu as vrea la Sfantul Dumitru. Ce-i drept si Precista este foarte frumoasa si ies intr-adevar niste poze grozave acolo... Dar nu stiu daca trebuie sa ma grabesc in luarea deciziei sau mai am timp...

Eu zic ca mai e timp destul...undeva de prin ianuarie mi se pare super ok sa mergi sa vorbesti la biserica dorita...

Pagina 1 din 25 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us