Pagina 60 din 60 PrimulPrimul ... 1050585960
Rezultate de la 473 la 478 din 478

Subiect: Cununia civila la sectorul 4

Inregistrat
    09.04.2012

Implicit Re: Cununia civila la sectorul 4

Intradevar a trecut o luna de la nunta, si nu am mai avut timp sa revin cu info.
    Deci dupa cum scrie si mai sus, taxa se achita atunci pe loc. Am mers dimineata la ora 6 eram acolo ca sa prindem cea mai buna ora si surpriza deja era cineva in fAta noastra , dar cu toate astea am ales ora dorita nimic complicat atata timp cat ai actele necesare si mergi inInte cu 10-14 zile.

Inregistrat
    24.02.2012

mare atentie la ce scrie medicul pe certificatul prenuptial... Pt ca la noi a scris adresa prescurtat si a trebuit sa mai facem doua drumuri ca sa rectifice medicul de familie si ca sa depunem certificatul al primarie..altfel nu il accepta...

Inregistrat
    07.01.2014

Din cate stiu eu birourile se deschid la ora 8:30. Sa inteleg ca lumea se aduna acolo cu 2 -3 ore inainte?!?! Deci eu daca ajung la 8:30, adica la prima ora de deschidere, sanse sunt sa stau oricum 3 ore la coada pentru ca se face "rand" cu noaptea-n cap?...

Buna dimineata,

Noi am avut cununia civila pe data de 30 aprilie. Cele 10 zile inainte picau exact in ziua de Paste, 20 aprilie. Asa ca am dat un telefon, iar doamnele acolo au fost extrem de dragute. Ne-am prezentat vineri pe 18 cu toate actele in mana si ne-am programat. Am ajuns acolo la ora 7 dimineata de teama sa nu fie ditamai coada inaintea noastra, dar nu era nimeni. Nu zic ca asa e mereu, pentru ca data aleasa de noi nu e una cautata. Am fost singurul cuplu din acea zi.

Am platit taxa de 4 lei si am depus actele. Este adevarat ce zice Mada mai sus, intr-adevar nici noi nu aveam adresa completa trecuta pe certificat (spatiul de pe certificat e unul extrem de mic si nu iti incap toate detaliile!). Cand am auzit ca trebuie sa ne ducem iar la medic mi s-a facut rau! Dar doamna de acolo a fost tare draguta si ne-a trimis sus la sefa ei (Dna. Carmen) care ne-a dat ok-ul. Asa ca nu a mai fost nevoie de refacerea documentelor!

Inregistrat
    12.06.2013

Buna fetelor!

As vrea sa stiu daca la starea civila sector 4 se fac cununii si duminica. Daca e vreo taxa, ceva... Noi avem nunta pe 19.09.2015 dar vrem sa facem cununia in duminica dinainte, data de 13 septembrie avand o anumita semnificatie pentru noi. Ma poate ajuta cineva cu aceasta informatie?

Multumesc anticipat!

Inregistrat
    27.12.2014

Buna fetelor! Aveam o intrebare legata de analizele medicale. Noi avem abonamente la Medlife si vroiam sa stiu daca ne primesc cei de la starea civila certificatele medicale prenuptiale de la Medlife sau este absolut necesar sa trecem si pe la medicul de familie?

Pagina 60 din 60 PrimulPrimul ... 1050585960

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us