Pagina 1 din 16 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 122

Subiect: Aperitive

Inregistrat
    10.07.2006

Post Aperitive

Fetelor ajutati-ma si pe mine, vreau niste idei pt gustarea rece (aperitivul) din meniu. Eu am asa:
    - muschi afumat
    - salam Sibiu
    - cascaval
    - 2 tartine icre negre/ rosii
    - o rosie cu pasta de branza
    - rulou cu sunca , salata de cruditati
    - castravete
    - masline
    - icre crap
    - ardei gras
    Din acest aperitiv as vrea sa pastrez doar ruloul de sunca si salata de cruditati..restul mi se pare cam simplutz..va rog mult daca aveti idei sau ati avut voi la nunta ceva mai deosebit..sa-mi spuneti si mie..pls..

Inregistrat
    25.09.2007

Implicit Re: HELP..idei pt aperitiv..mai altfel..

Citat Postat de glamourglow Vezi mesajul
    Fetelor ajutati-ma si pe mine, vreau niste idei pt gustarea rece (aperitivul) din meniu. Eu am asa:
    - muschi afumat
    - salam Sibiu
    - cascaval
    - 2 tartine icre negre/ rosii
    - o rosie cu pasta de branza
    - rulou cu sunca , salata de cruditati
    - castravete
    - masline
    - icre crap
    - ardei gras
    Din acest aperitiv as vrea sa pastrez doar ruloul de sunca si salata de cruditati..restul mi se pare cam simplutz..va rog mult daca aveti idei sau ati avut voi la nunta ceva mai deosebit..sa-mi spuneti si mie..pls..

si eu tot caut idei, as vrea sa fie un pic mai deosebit...daca afli ceva sa ma anunti si pe mine pls

Inregistrat
    10.07.2006

Citat Postat de sugarlips Vezi mesajul
    si eu tot caut idei, as vrea sa fie un pic mai deosebit...daca afli ceva sa ma anunti si pe mine pls
    ..pai o sa citim aici impreuna parerile miresicilor...eu ma gandeam la niste rulade cu ceva.., un dobos..eu stiu..nu ma pricep...d'aia cer si io parerea..
    ..ca ma gandesc ca nu toata lumea a avut salam si muschuiletz, masline si castraveti.. ..sau.. ..vedem..ce ne raspund fetele..

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de glamourglow Vezi mesajul
    ..pai o sa citim aici impreuna parerile miresicilor...eu ma gandeam la niste rulade cu ceva.., un dobos..eu stiu..nu ma pricep...d'aia cer si io parerea..
    ..ca ma gandesc ca nu toata lumea a avut salam si muschuiletz, masline si castraveti.. ..sau.. ..vedem..ce ne raspund fetele..
    pai depinde de gusturi.... un aperitiv dragut e si sunca cu pepene galben... tartine cu diverse, ananas cu jambon... depinde cat de indrazneata vrei sa fii...

Inregistrat
    15.11.2006

Am gasit si eu cate ceva pe net:

- medalion de fazan cu fistic, ricotta cu perle de Manciuria, jambon de Parma cu rucola, pate de gasca cu truffe, mango cu creveti

-terina de caprioara, galantina de fazan, pate din ficat de pui in aspic, branzeturi fantezii, rulada de curcan cu mar copt si piure de castane

-platou de gustari reci, branzeturi, rulada de fazan, tartine cu somon fume si capere, anchovis pe oua de prepelita, piept de rata cu portocale, iepure cu masline

-Mozzarella pane, ciuperci la gratar cu gorgonzola, ficatei de pui cu otet balsamic, salau menier garnisit cu cartofi nature

sa nu ma intrebati ce este aia terina de caprioara ca nu am habar!
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Inregistrat
    25.01.2007

Citat Postat de Fluturas Vezi mesajul
    , pate de gasca cu truffe, mango cu creveti

-terina de caprioara,
    sa nu ma intrebati ce este aia terina de caprioara ca nu am habar!
    Stiu eu ce este terina ;) Este ca un pate, se face intr-un vas special http://en.wikipedia.org/wiki/Terrine
    Imi place mult terrine, nu pot recomanda una anume ca am mancat multe variante si toate erau bune . Este foarte bun!

Apropo de truffe, trebuie mare grija. ori sunt foarte bune si EXTREM de scumpe, ori sunt ieftine si au gust de nimic, sau daca ai "noroc" sunt ciuperci cum zice Ryanaro ;)

Inregistrat
    15.11.2006

Citat Postat de higgs Vezi mesajul
    Stiu eu ce este terina ;) Este ca un pate, se face intr-un vas special http://en.wikipedia.org/wiki/Terrine
    Imi place mult terrine, nu pot recomanda una anume ca am mancat multe variante si toate erau bune . Este foarte bun!
    multumesc pentru ajutor M
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Inregistrat
    04.12.2006

asa a aratat aperitivul la mine
    Imagini atasate Imagini atasate

Pagina 1 din 16 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us