Pagina 1 din 45 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 354

Subiect: Biserici in Buzau

Inregistrat
    10.07.2007

Implicit Biserici decorate

Draga miresele credeti ca in Buzau s-au decorat bisericile la cununia religioasa? Daca da, imi puteti da un sfat, cam cum sa arate sau chiar trimite fotografii? Mie mi-ar place cu scaune imbracate stanga- dreapta (pt. ca invitatii sa asculte si sa mediteze la cuvintele preotului, nu sa se balangane dupa un picior pe altul si sa-si doreasca sa se termine slujba mai repede) apoi in fata altarului o arcada cu flori si vreo doi -trei stalpisori la intrarea in biserica... Ce parere aveti?

Inregistrat
    08.01.2007

Implicit Re: Biserici decorate

Buna.Mie mi se pare o idee buna decoratul bisericii,dar nu cred ca preotul o sa fie de acord sa pui ceva in fata altarului,de obicei sunt destul de reticenti.Insa scaunele pot fi frumos aranjate,iar la intrarea in biserica sunt de parere ca ar arata frumos niste stalpisori.Si eu as vrea sa decorez biserica.O sa pun voal pe jos,de la intrarea in curtea bisericii si in biserica,sa arate ca o alee,iar din loc in loc,niste boluri cu pietricele si lumanari.Iar pe aleea de voal o sa fie petale de flori.

Inregistrat
    10.07.2007

Citat Postat de geo_lorelai Vezi mesajul
    Buna.Mie mi se pare o idee buna decoratul bisericii,dar nu cred ca preotul o sa fie de acord sa pui ceva in fata altarului,de obicei sunt destul de reticenti.Insa scaunele pot fi frumos aranjate,iar la intrarea in biserica sunt de parere ca ar arata frumos niste stalpisori.Si eu as vrea sa decorez biserica.O sa pun voal pe jos,de la intrarea in curtea bisericii si in biserica,sa arate ca o alee,iar din loc in loc,niste boluri cu pietricele si lumanari.Iar pe aleea de voal o sa fie petale de flori.
    Da, cam asa m-am gandit si eu ...nu stiu daca si afara, in curtea bisericii dar in biserica cu siguranta! Iar arcada o vreau in spatele nostru si al nasilor, apoi scaunele imbracate si spre iesire stalpisori!?! Nu crezi ca va fi frumos? ...Mi-as dori totusi sa vad la altcineva inaintea mea! Am inteles de la o cunostinta ca vor merge parintii ei la o astfel de nunta si abia astept sa vad poze!

Inregistrat
    14.08.2006

Citat Postat de tuc Vezi mesajul
    Da, cam asa m-am gandit si eu ...nu stiu daca si afara, in curtea bisericii dar in biserica cu siguranta! Iar arcada o vreau in spatele nostru si al nasilor, apoi scaunele imbracate si spre iesire stalpisori!?! Nu crezi ca va fi frumos? ...Mi-as dori totusi sa vad la altcineva inaintea mea! Am inteles de la o cunostinta ca vor merge parintii ei la o astfel de nunta si abia astept sa vad poze!
    si noi vrem sa vedem poze. eu am avut 2 domnisorici mici-mici, fiecare cu cate un cosulet cu floricele care au intrat inaintea noastra si au aruncat petale de trandafiri pe jos. au fost tare haioase si lor le-a placut f mult, atat de mult incat cred ca au presarat mai putin de jumatate din floricele, restul le-au pastrat pt ele. au fost tare haioase. daca aveti rude sau prieteni copii mici sunt o idee buna pt ca le palce sa fie luati in seama si sunt f atenti la ceea ce au de facut.

Inregistrat
    10.07.2007

Citat Postat de otilix Vezi mesajul
    si noi vrem sa vedem poze. eu am avut 2 domnisorici mici-mici, fiecare cu cate un cosulet cu floricele care au intrat inaintea noastra si au aruncat petale de trandafiri pe jos. au fost tare haioase si lor le-a placut f mult, atat de mult incat cred ca au presarat mai putin de jumatate din floricele, restul le-au pastrat pt ele. au fost tare haioase. daca aveti rude sau prieteni copii mici sunt o idee buna pt ca le palce sa fie luati in seama si sunt f atenti la ceea ce au de facut.
    Da , sa stii ca este o idee foarte buna !

Inregistrat
    10.07.2007

Citat Postat de geo_lorelai Vezi mesajul
    Am fost...am vazut!...Mi-a placut!
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    14.08.2006

Citat Postat de tuc Vezi mesajul
    Am fost...am vazut!...Mi-a placut!

f frumos. thx for photos. asadar se poate si la noi cu un pic de imaginatie si deschidere...

Inregistrat
    10.07.2007

Citat Postat de otilix Vezi mesajul
    f frumos. thx for photos. asadar se poate si la noi cu un pic de imaginatie si deschidere...
    Da, ai dreptate.Acum am inteles si eu ca totul este posibil , important este sa vrei! Cand am intrat in biserica am ramas fara glas...si la fel si ceilalti care veneau la slujba de la 5 ...Nu puteau sa spuna decat:Vaaaaaai, ce frumos! ...Ma voi duce saptamana viitoare sa vorbesc cu doamna de la
    lumanari pt. ca am inteles ca ea stie cine a realizat!....Dar si biserica este f. frumoasa. Sunt aproape sigura ca voi schimba biserica. Chiar incep sa ma intreb de ce toti ne ingramadim la Sf. Ingeri fara sa vedem ca exista si alte biserici la fel de ...sau chiar mai deosebite!

Pagina 1 din 45 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us