Rezultatele sondajului: Ar trebui puse parapeti/garduri de protectie pe autostrazi?

Voturi
123. Nu poți vota în acest sondaj
  • Da

120 97,56%
  • Nu

3 2,44%
Pagina 13 din 13 PrimulPrimul ... 3111213
Rezultate de la 97 la 104 din 104

Subiect: Animalutze zdrobite pe sosele...

Inregistrat
    31.10.2008

Implicit Re: Animalutze zdrobite pe sosele...

Nu credeam ca o sa scriu aici, insa in seara asta s-a produs inevitabilul: eram cu R in masina si a sarit un caine si nu a avut ce face
    Nu aveam viteza, max 30/h, eram in afara Bucurestiului intr-o comuna, dar pur si simplu a sarit in fata masinii....chestie de o fractiune de secunda....chiar imi pare rau, dar asta e, nu am avut ce face (

Inregistrat
    11.01.2008

Citat Postat de bibianca Vezi mesajul
    mie imi plac foarte mult animalele,mi-e atat de mila si cand le vad pe strada slabutze si fara mancare dar sa le mai vad si pe drum moarte
    sunt unii oameni care chiar daca pot evita asa ceva nu o fac...unii o fac doar din distractie,nu se gandesc ca si ele au un sufletzel
    nu stiu dc esti soferita, dar doamne fereste sa incerci evitarea unui caine la 90 la ora... nu cred ca exista persoane care din distractie nu evita animalele pe sosele... nu stiu cine si-ar dori sa se aleaga cu bara sparta, sau mai rau...

Life is just luck or badluck...

Inregistrat
    09.11.2007

Citat Postat de willy Vezi mesajul
    nu stiu dc esti soferita, dar doamne fereste sa incerci evitarea unui caine la 90 la ora... nu cred ca exista persoane care din distractie nu evita animalele pe sosele... nu stiu cine si-ar dori sa se aleaga cu bara sparta, sau mai rau...
    Am vazut eu astefl de specimene. In loc in care viteza max este 20-30 km/h (zona rezidentiala) un cioban cu un BMW din 1907 toamna facea drifturi si a lovit intetionat un catel. Cand l-am intrebat de ce il loveste a zis ca face ce vrea. I-as fi crapat capul, dar se pare ca nu poti face nimic in fata unor asemenea ciobani fara nici un fel de ajutor alaturi de tine. Pacat. Mi-e rusine cu unii dintre compatriotii mei (ciobani)

Inregistrat
    09.11.2007

Citat Postat de Anaa Vezi mesajul
    Nu credeam ca o sa scriu aici, insa in seara asta s-a produs inevitabilul: eram cu R in masina si a sarit un caine si nu a avut ce face
    Nu aveam viteza, max 30/h, eram in afara Bucurestiului intr-o comuna, dar pur si simplu a sarit in fata masinii....chestie de o fractiune de secunda....chiar imi pare rau, dar asta e, nu am avut ce face (
    In asemenea situatii nu ai ce face. Si mie mi s-a intamplat asa ceva. Un catel ce avea obiceiul sa latre dupa masini a intrat cu coltii in portiera noastra. Stiu ca am auzit un schelalait. Nu stiu ce s-a intamplat cu el, ca nu a vrut sa opreasca, deoarece nu avea unde (drum E85), dar am plans pana acasa (timp de 2h)

Inregistrat
    09.11.2007

Citat Postat de Swanheart Vezi mesajul
    Avem si noi o astfel de lege, daca nu ma insel e Legea 9/2008.
    Dar nu se aplica, la fel ca oricare din legile noastre

Inregistrat
    01.10.2009

Plasele plasata pe marginea autostrazilor au fost furate de tigani. Si oamenii sunt prea nepasatori sa faca ceva pt animalute.

Inregistrat
    22.01.2011

ohhh cate animalute mor zdrobite pe sosele. este enorm de urat sa vezi animalutele pe jos calcate
    mi se inmoaie sufletul. si uite asa daca te gandesti, TOT DIN CAUZA VITEZEI, MOR SI OAMENII.

Eu zic că rezultatul sondajului este grăitor.
    Free your mind!

Pagina 13 din 13 PrimulPrimul ... 3111213

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us