Pagina 26 din 26 PrimulPrimul ... 16242526
Rezultate de la 201 la 207 din 207

Subiect: Ziua indragostitilor/Sf. Valentin.......

Inregistrat
    02.10.2010

Implicit Re: ziua indragostitilor (Sf. Valenti si/sau Dragobetele) - calatorii, idei romatice.

Citat Postat de eva_nagy Vezi mesajul
    Pff, pt noi aceasta zi este o zi obisnuita, o zi in care ne iubim la fel de mult ca in oricare alta zi... MI se pare un pic fortata sarbatoarea asta, avand o foarte mare incarcatura comerciala. De aceea pentru noi nu este deloc importanta. Surpize ne facem foarte des iar de cuvinte si ganduri frumoase impartaite nu ducem lipsa...
    Ma bucur si sunt mandra sa afirm ca traim un Valentine's permanent....
    ce frumos!
    da, este intr-adevar comerciala si se profita din plin ca sa te "jumuleasca" de bani..., cel mai mult ma supara ca am uitat de traditiile noastre si le-am imprumutat pe'ale altora..., eu sarbatoresc si de dragobete (24 feb.)

Implicit Re: ziua indragostitilor (Sf. Valenti si/sau Dragobetele) - calatorii, idei romatice.

Citat Postat de bianca_411 Vezi mesajul
    si noi anul trecut tot asa am facut , oricum am ales un film romatic
    anul asta, ne-am planuit o mica vacanta, sper sa fie si vremea de partea noastra...
    Noi nu sarbatorim, nu am sarbatorit niciodata. Odata s-a intamplat sa fim la un restaurant pe 14 si sa primesc o prajitura sub forma de inima din partea casei (nu a fost nimic planuit) A fost haios...

Unde mergeti?

Inregistrat
    12.12.2011

Citat Postat de bianca_411 Vezi mesajul
    si noi anul trecut tot asa am facut , oricum am ales un film romatic
    anul asta, ne-am planuit o mica vacanta, sper sa fie si vremea de partea noastra...
    Sa dea Domnul sa aveti vreme frumoasa si sa va bucurati de minivacanta.
    Ps. Foarte frumoae pozele voastre!!!! Felicitari!

Inregistrat
    02.10.2010

Citat Postat de CeliBia Vezi mesajul
    Noi nu sarbatorim, nu am sarbatorit niciodata. Odata s-a intamplat sa fim la un restaurant pe 14 si sa primesc o prajitura sub forma de inima din partea casei (nu a fost nimic planuit) A fost haios...

Unde mergeti?
    nici pt noi nu e o regula, dar in general incerc sa profit de eveniment ca sa obtin ce imi doresc ;) .
    anul acesta am ales roma

Inregistrat
    02.10.2010

Citat Postat de eva_nagy Vezi mesajul
    Sa dea Domnul sa aveti vreme frumoasa si sa va bucurati de minivacanta.
    Ps. Foarte frumoae pozele voastre!!!! Felicitari!
    da,da , sa avem vreme frumoasa!!!
    multumim pt complimente

Inregistrat
    19.08.2008

Implicit Re: Ziua indragostitilor/Sf. Valentin.......

Normal ca ne iubim la fel si pe 14 si pe 24 februarie, dar mi se pare auirea sa incepem cu din astea "noi sarbatorim iubirea in fiecare zi", noi nu sarbatorim sarbatori importate, ci Dragobetele" De ce nu suntem sinceri sa recunoastem ca pana acum cativa ani nici nu auzisem de Dragobete? Noi suntem din cei care practic in fiecare zi avem un motiv: pe 9 - am vorbit prima oara, pe 12 - ne-am vazut prima oara, pe 18 - ne-am sarutat prima oara si tot asa, dar profitam chiar si de sarbatorile importate sa ne facem o surpriza. asa ca de data asta am cumparat 2 bilete la teatru (la Egoistul), ca tare voiam sa il vedem de vreun an, dar nu aveam chef sa stau de la 8 dimineata la coada. Ieri am gasit impulsul necesar (si da, motivul a fost 14 februarie).

Inregistrat
    02.10.2010

Implicit Re: Ziua indragostitilor/Sf. Valentin.......

Citat Postat de olgutza26 Vezi mesajul
    Normal ca ne iubim la fel si pe 14 si pe 24 februarie, dar mi se pare auirea sa incepem cu din astea "noi sarbatorim iubirea in fiecare zi", noi nu sarbatorim sarbatori importate, ci Dragobetele" De ce nu suntem sinceri sa recunoastem ca pana acum cativa ani nici nu auzisem de Dragobete? Noi suntem din cei care practic in fiecare zi avem un motiv: pe 9 - am vorbit prima oara, pe 12 - ne-am vazut prima oara, pe 18 - ne-am sarutat prima oara si tot asa, dar profitam chiar si de sarbatorile importate sa ne facem o surpriza. asa ca de data asta am cumparat 2 bilete la teatru (la Egoistul), ca tare voiam sa il vedem de vreun an, dar nu aveam chef sa stau de la 8 dimineata la coada. Ieri am gasit impulsul necesar (si da, motivul a fost 14 februarie).
    traditiile si valorile unei familii, unui neam se pot descoperii la orice varsta, iar intelegerea lor difera in functie de maturitatea si simtirea de apartententa la ceva a fiecaruia dintre noi..., asta'i strict viziunea mea...
    eu, spre exemplu fac parte din categoria celor care a aflat de dragobete atunci cd a fost momentul...zic eu..., poate acum vreo 10 ani, si din cate imi amintesc era pe vremea in care eram indragostita si m-am interesat mai mult de ce surprize as putea sa fac etc. si da, inainte aflasem de sf valentin, din cauza publicitatii ...
    pt noi, anul acesta, 14 feb a fost un motiv sa ne planuim o mica vacanta, si cu siguranta pe 24 o sa gasim noi sa punem ceva la cale, macar o cina mai deosebita - eu cred ca este bine sa iesi din rutina zilnica cat de des cu putinta, asa nu risti sa te plictisesti si "sa amorteasca" relatia => concluzia mea: sunt bine venite tot felul de evenimente care ne mai motiveaza intr-un fel

Pagina 26 din 26 PrimulPrimul ... 16242526

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us