Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 13 din 13

Subiect: Cununia religioasa in Judetul Timis

Inregistrat
    10.09.2009

Implicit Re: nunta catolica Timisoara

Ciao!
    Si eu fac nunta la biserica din Traian.Eu sunt ortodoxa,iar prietenul meu este catolic.Si noua ne-a spus preotul ca ne amenajeaza biserica.Apropos de chestia asta poti sa-mi spui cat ti-a cerut tie?Apoi de nasi,noua ne-a spus ca la catolici se numesc martori si ca nu conteaza religia lor si nu trebuie sa aibe lumanari.La botezul copiilor este obligatoriu ca cel putin unul dintre nasi sa fie catolic si atunci trebuie sa aibe si lumanari.Certificate de botez ne-a cerut si noua si ne cheama sa ne spovedim inainte de nunta.Pe mine m-ar interesa un pret,daca poate sa ma ajute cineva,pentru ca noua ne-a cerut foarte foarte mult (fata de alte biserici).
    Merci si CASA DE PIATRA tuturor miresicilor!!!

Inregistrat
    17.10.2010

la catolici exista o taxa de cununie si atat ...doar dak dupa slujba vrei sa dai ceva preotului pentru biserica.... dar alte taxe nu sunt si nici nu cere preotul bani ptr amenajarea bisericii!!!! Eu sunt catolica si in Tulcea asa este!!!!

Inregistrat
    03.01.2010

Citat Postat de ciuci22 Vezi mesajul
    la catolici exista o taxa de cununie si atat ...doar dak dupa slujba vrei sa dai ceva preotului pentru biserica.... dar alte taxe nu sunt si nici nu cere preotul bani ptr amenajarea bisericii!!!! Eu sunt catolica si in Tulcea asa este!!!!
    asa e si in timi

Citat Postat de Gionia Vezi mesajul
    Ciao!
    Si eu fac nunta la biserica din Traian.Eu sunt ortodoxa,iar prietenul meu este catolic.Si noua ne-a spus preotul ca ne amenajeaza biserica.Apropos de chestia asta poti sa-mi spui cat ti-a cerut tie?Apoi de nasi,noua ne-a spus ca la catolici se numesc martori si ca nu conteaza religia lor si nu trebuie sa aibe lumanari.La botezul copiilor este obligatoriu ca cel putin unul dintre nasi sa fie catolic si atunci trebuie sa aibe si lumanari.Certificate de botez ne-a cerut si noua si ne cheama sa ne spovedim inainte de nunta.Pe mine m-ar interesa un pret,daca poate sa ma ajute cineva,pentru ca noua ne-a cerut foarte foarte mult (fata de alte biserici).
    Merci si CASA DE PIATRA tuturor miresicilor!!!
    cat este taxa de casatorie la biserica din traian?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Cununia religioasa in Judetul Timis

Fetelor, am o rugaminte: fratele meu se casatoreste in Timisoara anul acesta si il intereseaza cununia religioasa oficiata in alta parte decat in biserica. Aveti idee de preoti care oficiaza si in alte locatii, in aer liber?

LE: Scuze, acum am vazut ca exista discutii de genul asta pe celalalt subiect.
    Ultima editare de laura81 : 13.02.2012 21:07:18

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us