Pagina 3 din 43 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 341

Subiect: Rochia de mireasa facuta la comanda/ pantofi la comanda-stilisti,croitorese-preturi

Inregistrat
    30.08.2007

Implicit Re: Croitor de rochii de mireasa

Citat Postat de Arina3891 Vezi mesajul
    Stie careva vreun croitor bun care stie sa faca rochii de mireasa in Cluj-Napoca? As vrea sa imi fac rochia la croitor pentru ca am in minte exact rochia care mi-ar trebui. E un model simplu, de care n-am prea vazut pe la magazinele care vand rochii de mireasa...nu ar fi f greu de realizat, numai ca nu vreau ca cineva sa imi promita ca imi face rochia cum vreau eu si sa ma trezesc cu o saptamana inainte de nunta ca nu e ceea ce mi-am dorit.
    Asta nu poate sa-ti garanteze nimeni...Ca ei pot zice:da, sigur, totul va fi ok, iar inaintea nuntii sa ai un soc...Cel mai bine e s-o iei de-a gata, ca macar vezi cum arata...
    Bafta la cautari!!!

Inregistrat
    30.01.2008

Stie careva vreun croitor bun care stie sa faca rochii de mireasa in Cluj-Napoca? As vrea sa imi fac rochia la croitor pentru ca am in minte exact rochia care mi-ar trebui. E un model simplu, de care n-am prea vazut pe la magazinele care vand rochii de mireasa...nu ar fi f greu de realizat, numai ca nu vreau ca cineva sa imi promita ca imi face rochia cum vreau eu si sa ma trezesc cu o saptamana inainte de nunta ca nu e ceea ce mi-am dorit.
    Mie sincer mi-ar fi teama...... La cate firme exista astazi nu ai gasit nimic nimic sa iti placa? Iti recmand firma White Lady.Eu cu ei mi-am facut rochitza, pt ca sunt slabutza si a trebuit sa imi faca una noua...Au fost super draguti in sensul ca nu m-au taxat extra pt ca trebuia facuta o rochitza pe masura mea......ar fi fost de acord sa modifice modelul dupa gustul meu......(dar eu l-am lasat pe cel original in final). Rochita a fost gata exact la data la care am vorbit sa merg dupa ea...ba mai mult m-au sunat ei cu 2 zile inainte sa imi aduca aminte......sa merg dupa ea....si sa imi spuna pe unde e drumul cel mai ok Piatra-Neamt Cluj.

Singura parte nasola e ca trebuie sa faci 2 drumuri..odata sa itzi ei masurile..si sa alegi modelul si odata sa o iei.Eu am avut noroc pt ca mi-am ales rochitza la expoM si mi-au luat masurile atunci.

Multa bafta.....

Inregistrat
    10.02.2007

Mai gasesti info si aici:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8780

Inregistrat
    23.10.2007

eu imi fac rochita la comanda la salon A...langa Meli Melo din centru.
    Mi-am gasit un model de la Magie soteroo si pe acela mi-l fac.Pot sa-ti spun ca materialele sunt de f buna calitate si ca doamnele de acolo sunt f dragute.am vazut multe rochii facute la ei si mi-au placut.a mea este aproape gata...si pot sa-ti spun ca este superba....si nu ma costa nici f mult...
    Iti recomand sa mergi pana acolo si sa le explici ce vrei...poate ai noroc si o sa reusesti sa-ti faci comanda...

Merci. Daca poti, imi trimiti numele firmei pe PM? Si niste poze dupa ce ti-e gata rochita.

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot

Inregistrat
    07.08.2008

Implicit Rochita de mireasa la comanda in Cluj

Dragele mele eu mi-am facut la comanda rochita de mireasa, in pofida tuturor ideilor preconcepute cum ca o rochie facuta la comanda nu-ti iese niciodata cum ti-ai dori.. eu am avut curajul sau ambitia sa mi-o fac la un atelier din Cluj si a iesit bestiala !! Mi-am dorit dintotdeauna o rochita medievala si cum nu gaseam niciunde, am apelat la un atelier si... voila !! Deci dragele mele, daca va bantuie o idee fixa in privinta modelului rochitei de mireasa, eu zic sa nu renuntati pentru ca merita sa va vedeti visul cu ochii macar o data-n viata, de nunta voastra !!!

Inregistrat
    07.08.2008

Si eu mi-am facut rochia de mireasa la comanda la un atelier din Cluj si a iesit cu mult mai frumoasa decat mi-o imaginam eu (am mers la ei cu o schitza facuta de mine pt. ca nu gaseam nimic care sa-mi placa cu adevarat). Te pot ajuta cu datele lor de contact si poti incerca si acolo... cu cat testezi mai multe locuri, cu atat mai bine pt. tine

Inregistrat
    10.02.2007

Citat Postat de Hylde Vezi mesajul
    Si eu mi-am facut rochia de mireasa la comanda la un atelier din Cluj si a iesit cu mult mai frumoasa decat mi-o imaginam eu (am mers la ei cu o schitza facuta de mine pt. ca nu gaseam nimic care sa-mi placa cu adevarat). Te pot ajuta cu datele lor de contact si poti incerca si acolo... cu cat testezi mai multe locuri, cu atat mai bine pt. tine
    Ataseaza niste poze sa vedem si noi minunea Poti mentiona chiar si numele atelierului sau croitoresei,fara alte detalii.

Pagina 3 din 43 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us