Pagina 1 din 43 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 341

Subiect: Rochia de mireasa facuta la comanda/ pantofi la comanda-stilisti,croitorese-preturi

Inregistrat
    23.01.2008

Implicit Rochia de mireasa facuta la comanda/ pantofi la comanda-stilisti,croitorese-preturi

Salut tinerele miresici, dornice de a-si incepe drumul alaturi de persoana aleasa, de a urmari clipa de clipa in a oferi iubitului tot ceea ce are nevoie si il bucura, si de a-i fi un ajutor potrivit. Voua nu va e un pic frica ca nu o sa faceti fata? Eu am un pic de emotii Mai ales ca mai am doar 67 de zile

Si acuma sa revin la subiect. Vreau sa-mi fac o rochita, si nu prea stiu unde sa caut materiale. Am fost pe Eroilor, dar nu am fost multumita. Daca stiti niste magazine cu care m-ati putea ajuta, as fi foarte incantata si recunoscatoare
    Si o a doua problema: croitoreasa la care vroiam sa-mi fac rochita se pare ca nu e. Adica nu a aparut inca anul acesta la atelierul ei si nu se stie cand vine. Asa ca , daca stiti vreo croitoreasa buna ... va rog spuneti-mi.
    Oare pe la casele de moda mi-ar face o rochie dupa o poza adusa de mine? Ar fi scump? Nu vreau sa cheltuiesc foarte mult

Inregistrat
    23.01.2008

Question Re: materiale pt rochii de mireasa :) si croitorese :)

Mda, deci vad ca nu stie nimeni alte magazine cu materiale prin cluj Dar totusi nu aveti idee, cele care va faceti rochiile de mireasa prin diferite locuri, daca as putea sa merg si eu cu o poza sa-mi faca ce as vrea eu ? Please, pretty please Nu mai am prea mult timp la dispozitie, asa repede trec zilele si eu inca nu am rochita

Inregistrat
    31.12.2007

Implicit Re: materiale pt rochii de mireasa :) si croitorese :)

Citat Postat de lllorelllei Vezi mesajul
    Salut tinerele miresici, dornice de a-si incepe drumul alaturi de persoana aleasa, de a urmari clipa de clipa in a oferi iubitului tot ceea ce are nevoie si il bucura, si de a-i fi un ajutor potrivit. Voua nu va e un pic frica ca nu o sa faceti fata? Eu am un pic de emotii Mai ales ca mai am doar 67 de zile

Si acuma sa revin la subiect. Vreau sa-mi fac o rochita, si nu prea stiu unde sa caut materiale. Am fost pe Eroilor, dar nu am fost multumita. Daca stiti niste magazine cu care m-ati putea ajuta, as fi foarte incantata si recunoscatoare
    Si o a doua problema: croitoreasa la care vroiam sa-mi fac rochita se pare ca nu e. Adica nu a aparut inca anul acesta la atelierul ei si nu se stie cand vine. Asa ca , daca stiti vreo croitoreasa buna ... va rog spuneti-mi.
    Oare pe la casele de moda mi-ar face o rochie dupa o poza adusa de mine? Ar fi scump? Nu vreau sa cheltuiesc foarte mult
    Un magazin s-a deschis in statia di Piata Marasti daca esti interesata. Croitoreasa, sorry, dar nu am nici cea mai vaga idee...

Inregistrat
    04.10.2006

Mda, deci vad ca nu stie nimeni alte magazine cu materiale prin cluj Dar totusi nu aveti idee, cele care va faceti rochiile de mireasa prin diferite locuri, daca as putea sa merg si eu cu o poza sa-mi faca ce as vrea eu ? Please, pretty please Nu mai am prea mult timp la dispozitie, asa repede trec zilele si eu inca nu am rochita
    te-as sfatui sa incerci sa mergi prin magazine si poate iti gasesti rochita gata facuta... e mai putin riscant decat cu o croitoreasa ...

Traumele noastre culinare:
    http://www.numabun.ro

Inregistrat
    10.02.2007

Mie mi-a facut rochia de mireasa o tipa care lucreaza pe partea de creatie la Jolidon.Ce stiu sigur e ca nu lucreaza decat daca are obligatii.Pt mine a intervenit nasul din partea sotului care are o relatie mai speciala cu ea...Cert e ca mi-a placut rochia si materialele le-am cumparat de la Nico Claus de pe Eroilor:tafta,tul si broderia care a fost un pic mai scumpa,cristalele(hot fix) de la Carla Brillanti din Oradea.De ce nu dai o fuga in Bucuresti,fetele de pe forumul de Bucuresti de pot ajuta cu niste adrese utile ale unor magazine care au materiale de calitate,asta daca iti gasesti croitoreasa.Stiu ca salonul Amanda de pe Ferdinand face rochii la comanda dar numai din materialele lor;nu stiu daca nu e prea tarziu deja pt tine.

Inregistrat
    10.02.2007

Cateva pozici cu rochita mea
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    23.01.2008

Hm... am sa incerc la amanda, inca nu mi-am luat materiale asa ca daca au ce-mi trebuie, poate ca imi voi face rochita acolo. Sa vedem. Multumesc mult de raspunsuri

Inregistrat
    23.01.2008

Am fost si eu la Salon Amanda.... am intrebat de o rochie de gala, pt ca inainte de nunta voi fi nasa.. este defapt o rochie de mireasa de la care voi scoate trena si o voi face pe visinui..si am primit un raspuns ca se poate face orice model, iar pretul pentru ce mi-am dorit eu ... undeva de 800 ron... nu foarte scump.. incerc sa atasez si poza... v-m pupikat...
    Imagini atasate Imagini atasate

Pagina 1 din 43 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us