Rezultatele sondajului: Pro sau contra avortului?

Voturi
599. Nu poți vota în acest sondaj
  • Pro

134 22,37%
  • Pro(in caz de viol, boli)

264 44,07%
  • Contra

201 33,56%
Pagina 1 din 522 1231151101501 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 4176

Subiect: Avortul...pro sau contra?

Inregistrat
    16.11.2007

Implicit Avortul...pro sau contra?

Miresici sunteti pro sau contra avortului?
    Voi ce credeti despre avort?
    Ultima editare de papusha : 26.01.2008 16:16:36 Motiv: greseala

Inregistrat
    17.10.2007

Implicit Re: Avortul...pro sau contra?

am 22 ani, maine pomaine 23, voi avea nunta anul acesta si apoi ne "punem" pe conceput. pana acum Dumnezeu a avut grija de mine si nu am fost pusa in situatia de a alege, asa ca aleg "nu-ul" deocamdata,

Inregistrat
    16.11.2007

Eu sincer sunt CONTRA!!!!!!
    Dar....exista un ''dar''.....in caz de viol sa zicem ca as fi cat de cat pro....

Inregistrat
    16.11.2007

Citat Postat de ana5maria Vezi mesajul
    am 22 ani, maine pomaine 23, voi avea nunta anul acesta si apoi ne "punem" pe conceput. pana acum Dumnezeu a avut grija de mine si nu am fost pusa in situatia de a alege, asa ca aleg "nu-ul" deocamdata,
    Multi inainte! si eu fac acusica 22 de anisori si pe mine m-a ferit Domane Doamne.....dar sincer daca as fi ramas nu l-as fi dat afara pt nici un motiv in lume......doar este dar de la D-zeu

Inregistrat
    17.10.2007

Citat Postat de papusha Vezi mesajul
    Eu sincer sunt CONTRA!!!!!!
    Dar....exista un ''dar''.....in caz de viol sa zicem ca as fi cat de cat pro....
    in cazul asta da, poate ca as fi pro, introdeauan exista un dar, depinde foarte mult si de caracterul femeii.

Inregistrat
    09.11.2007

(in principiu) pro. fiecare femeie are dreptul sa aleaga, nu? dar sa fie justificat.
    daca eu as face? nu am fost inca in situatia de a-mi pune aceasta intrebare.

Inregistrat
    16.11.2007

Unhappy Re: Avortul...pro sau contra?

Citat Postat de arekichan Vezi mesajul
    (in principiu) pro. fiecare femeie are dreptul sa aleaga, nu? dar sa fie justificat.
    daca eu as face? nu am fost inca in situatia de a-mi pune aceasta intrebare.
    Eu zic ca orice fiinta vie are dreptu la viata......chiar daca inca nu are o forma bine definita...eu zic ca are dreptu la viata.....si pana la urma cine suntem noi ca sa alegem? ar trebuii inainte sa nu ne protejam...si dupa sa zicem: ups s-a intaplat nu e vina mea.....
    Mi-a trimis odata o prietena un site cu toate etapele avortului.....nu aveti idee ce era acolo.....nici n-am avut taria sa ma uit prea mult

Inregistrat
    04.07.2007

In principui eu sunt contra dar daca as stii ca in urma nasterii ar putea exista probleme de sanatate pentru mamica sau pentru bebe as fi pro.
    Oricum fiecare ar trebui sa fie responsabil de ceea ce face.

Pagina 1 din 522 1231151101501 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us