Pagina 405 din 405 PrimulPrimul ... 305355395403404405
Rezultate de la 3.233 la 3.240 din 3240

Subiect: Bebe in vacanta

Inregistrat
    30.08.2008

Implicit Re: Bebe in vacanta

Citat Postat de aida_dolce Vezi mesajul
    buna mamici.in ce statiuni la mare si la ce hoteluri ati mers cu copiii si ati fost multumite,v-a placut,etc..la mine va fi prima data cand voi merge cu 2 copii,eu si sotul.nu e cazul sa ii las acasa,pentru ei ma duc
    buna...noi (2 adulti si un copil de 1 an) anul trecut am fost la mercur-minerva in mamaia la 3*...in general am fost multumiti...mancarea a fost buna, mai rau cu micul dejun care a fost acelasi pe tot parcursul sejurului (oua fierte, omleta, lapte, cereale, salamuri -2-3 feluri si ceva branza, gemuri, lapte)- eu nu i-am dat micutului meu sa manance de acolo dar cuplul cu care am fost aveau un copil de 3 ani si a mancat mereu cu noi si totul a fost OK....eu i-am luat mancarea congelata si o tineam in frigiderul din camera si pentru a o incalzi am cumparat un fierbator. Pentru copii se organizeaza tot felul de concursuri pe plaja dar de obicei de pe la ora 10 (cand eu plecam cu cel mic) si dupa amiaza, ceva aerobic pe plaja pentru mamici, au piscina (nu pot spune multe despre ea pt ca nu am stat), au un spatiu de joaca la interior pentru copii, (dar cand a plouat s-a cam inundat), tot acolo se organizeaza pe timpul zilei tot felul de ateliere pentru cei mici iar seara au spectacolo pentru copii. In camere este aer conditionat, se face curatie destul de bine, prosoapele s-au schimbat de fiecare data cand le-am lasat, lenjeria daca cereai se schimba si ea. Pranzul si cina erau diversificate, aveau fructe, prajiturele si intre mese ca si gustari (care trebuie luate de la piscina) pizza si fursecuri. Sejlonguri au suficiente , dar daca vrei sa stai cat mai aproape de mare trebuie sa iei prosopul cu tine sa ocupi loc cand mergi la aerosoli, pe la 6 dimineatza.

Inregistrat
    17.10.2008

Citat Postat de andrweea Vezi mesajul
    buna...noi (2 adulti si un copil de 1 an) anul trecut am fost la mercur-minerva in mamaia la 3*...in general am fost multumiti...mancarea a fost buna, mai rau cu micul dejun care a fost acelasi pe tot parcursul sejurului (oua fierte, omleta, lapte, cereale, salamuri -2-3 feluri si ceva branza, gemuri, lapte)- eu nu i-am dat micutului meu sa manance de acolo dar cuplul cu care am fost aveau un copil de 3 ani si a mancat mereu cu noi si totul a fost OK....eu i-am luat mancarea congelata si o tineam in frigiderul din camera si pentru a o incalzi am cumparat un fierbator. Pentru copii se organizeaza tot felul de concursuri pe plaja dar de obicei de pe la ora 10 (cand eu plecam cu cel mic) si dupa amiaza, ceva aerobic pe plaja pentru mamici, au piscina (nu pot spune multe despre ea pt ca nu am stat), au un spatiu de joaca la interior pentru copii, (dar cand a plouat s-a cam inundat), tot acolo se organizeaza pe timpul zilei tot felul de ateliere pentru cei mici iar seara au spectacolo pentru copii. In camere este aer conditionat, se face curatie destul de bine, prosoapele s-au schimbat de fiecare data cand le-am lasat, lenjeria daca cereai se schimba si ea. Pranzul si cina erau diversificate, aveau fructe, prajiturele si intre mese ca si gustari (care trebuie luate de la piscina) pizza si fursecuri. Sejlonguri au suficiente , dar daca vrei sa stai cat mai aproape de mare trebuie sa iei prosopul cu tine sa ocupi loc cand mergi la aerosoli, pe la 6 dimineatza.
    multumesc din suflet pt aceste informatii,chiar prefer mamaia si voi cauta bilet la acest hotel

Inregistrat
    30.08.2008

multumesc din suflet pt aceste informatii,chiar prefer mamaia si voi cauta bilet la acest hotel
    noi vrem sa mergem si anul asta la mare..am inceput cautarile de oferte si am vazut ca hotelul Dorna are note mai bune decat Minerva iar ca pret nu e mare diferenta

Inregistrat
    08.01.2008

Citat Postat de purple_light Vezi mesajul
    Sincer, si cand mergeam fara bebe tot cam asa stateam la plaja, pana la 10-11 si dupa 17, deci n-ar fi o problema. Apoi, mai e o treaba la noi, nu mergem la hotel ci la niste prieteni buni deci cheltuiala e mult mai mica. Concluzia noastra a fost ca vom vedea in ce stare o sa fim atunci, cum o sa ma simt eu, cum o sa fie bebe, daca o sa avem colici sau nu etc. etc. Nu-i nimic batut in cuie insa cateva zilele la aer de mare ne-ar placea tare mult. Eu sunt zodie de apa si iubesc marea in orice conditii, chiar si iarna imi place la mare

ps. bebe iese tot rac ca si mine deci sigur o sa-i placa la mare :P
    noi am fost la mare cand pitica avea 2 luni jumate;a papat doar san,ne-am plimbat seara de seara;dim la 6 eram sa vedem rasaritul(fi-miu e fascinat de cum "iese soarele din apa"),la 10 plecam si mai ieseam in jur de 16-17(oricum asa faceam si inainte).cu baiatul nu am ajuns asa mic deoarece fiind nascut la sf de iulie,in august nu am reusit,iar in septembrie a fost mult prea frig in anul acela.

ROBERT

IULIA

Citat Postat de andrweea Vezi mesajul
    noi vrem sa mergem si anul asta la mare..am inceput cautarile de oferte si am vazut ca hotelul Dorna are note mai bune decat Minerva iar ca pret nu e mare diferenta
    Buna,
    Nu stiu daca ati apucat sa va luati bilete, noi am stat in anii trecuti in ambele hoteluri.Clar va recomand Dorna,chiar daca este un pic mai scump.Diferenta fata de Minerva este enorma la calitate,curatenie..etc.

Noi mergem pentru prima data cu bebe in vacanta la mare si am ales mamaia.Cunoastem bine statiunea si chiar ne este dor de ea.In ultimii ani,cat am fost singuri am preferat sa mergem afara,insulite,nebunii,acum cu bebe mic (1 ani si 5 luni) ne este mai greu..si eu insarcinata in 5 luni.Am lasat vacantele in tara pentru aceasta perioada.
    Eu am inchiriat un apartament,chiar in centrul statiunii,pe partea cu lacul.Ca bani fata de hotel nu a fost foarte mare diferenta.Am ales apartament cu bucatarie mai mult pentru bebe ca sa-i pot gati cate ceva.Vom mai iesi seara la restaurant dar parca sunt mai linistita daca pot sa-i fac eu mancarica.Mai avem putin pana pe 7 iunie...dar nu mai am rabdare.

Inregistrat
    17.10.2008

am reusit si noi sa luam bilet,la un hotel de 2 stele din pacate,pt ca asa am gasit.dar nu asta e important,ci faptul ca vom merge 2 adulti cu 2 copii mici..cred ca fi.."distractiv"..

am reusit si noi sa luam bilet,la un hotel de 2 stele din pacate,pt ca asa am gasit.dar nu asta e important,ci faptul ca vom merge 2 adulti cu 2 copii mici..cred ca fi.."distractiv"..
    Da..o sa fie ceva distractie.Concediu placut atunci.

Inregistrat
    17.10.2008

Citat Postat de kri.2013 Vezi mesajul
    Da..o sa fie ceva distractie.Concediu placut atunci.
    am revenit cu impartasirea experientei:drumul ok,ca si calatorie..plaja ok,cea mare a stat cumintica si a facut castele de nisip..cel mic s-a facut din cap pana in picioare de nisip si crema..si a facut o eczema urata..pana la urma am scapat de ea.cea mare a mancat mancare de la restaurantul hotelului,cel mic a supt continuu,desi avea 11 luni..plaja faceam pe rand..cel mic trebuia sa doarma si vroia doar in camera..
    In concluzie:copil de 4 ani la mare-super..copil de 1 anisor-dezastru..distractie zero,bronz datorat sotului ca a stat el mai mult cu cel mic si noi ca fetele pe plaja..a fost o asa experienta..ca as mai repeta o..dar nu ACUM!Peste 3 ani..cand ne putem intelege cu amandoi.

Pagina 405 din 405 PrimulPrimul ... 305355395403404405

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us