Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 48

Subiect: Miresici din Elvetia

Inregistrat
    01.06.2006

Post Miresici din Elvetia

Hellooo (echo)

Mai e cineva?
    Mai e cineva?

Inregistrat
    26.03.2007

Implicit Re: Miresici din Elvetia?!

Citat Postat de BDiana Vezi mesajul
    Hellooo (echo)

Mai e cineva?
    Mai e cineva?
    Euuuuu!!!!
    Buna

Viitoare miresica in Romania ... dar in prezent aflata in Elvetia.

Inregistrat
    01.06.2006

Citat Postat de ligiutza Vezi mesajul
    Euuuuu!!!!
    Buna

Viitoare miresica in Romania ... dar in prezent aflata in Elvetia.
    Iuhuuu! (sau sa zic Yudlayeeoooo? )

Unde esti in CH? Noi locuim in Lausanne. Am facut civila aici si cununia religioasa in tara.

Inregistrat
    26.03.2007

Iuhuuu! (sau sa zic Yudlayeeoooo? )

Unde esti in CH? Noi locuim in Lausanne. Am facut civila aici si cununia religioasa in tara.
    Noi locuim in Zürich. Nu suntem prea aproape... pacat . Suntem aici de mai putin de un an si pana acum nu am intalnit decat un roman care era tot din Lausanne. Se pare ca aveti o intreaga comunitate acolo

Cununia civila noi o sa o avem in aprilie si cea religioasa in iunie - ambele in Bucuresti. Am inceput deja sa am emotii si nu prea pot sa fac nimic de aici

Inregistrat
    01.06.2006

Noi locuim in Zürich. Nu suntem prea aproape... pacat . Suntem aici de mai putin de un an si pana acum nu am intalnit decat un roman care era tot din Lausanne. Se pare ca aveti o intreaga comunitate acolo

Cununia civila noi o sa o avem in aprilie si cea religioasa in iunie - ambele in Bucuresti. Am inceput deja sa am emotii si nu prea pot sa fac nimic de aici
    Da, e o comunitate mare de tot aici, insa de vreun an a inceput sa migreze si spre Zurich, pt. ca-s mai multe joburi si dupa ce-si termina lumea PhD-ul, daca vor sa ramana in CH, au mai multe sanse acolo.

Daca te intereseaza, baga nasul pe aici: http://www.casa-romanilor.ch/
    Noi am organizat acum o asociatie studenteasca: http://aro.epfl.ch unde sunt bineveniti membri de peste tot... Avem si o lista de discutii (vezi detalii pe prima pagina a asociatiei).

Mai e si un grup pe Yahoo al romanilor din Elvetia, o sa caut adresa si daca te intereseaza o pun.

Despre nunta, nu te ingrijora, multe fete organizeaza la distanta, si reusesc

Inregistrat
    26.03.2007

Daca te intereseaza, baga nasul pe aici: http://www.casa-romanilor.ch/
    Noi am organizat acum o asociatie studenteasca: http://aro.epfl.ch unde sunt bineveniti membri de peste tot... Avem si o lista de discutii (vezi detalii pe prima pagina a asociatiei).

Mai e si un grup pe Yahoo al romanilor din Elvetia, o sa caut adresa si daca te intereseaza o pun.
    Merci mult pentru link-uri. Am tras deja un pic cu ochiul
    Vad ca asociatia este pentru romani - studenti din zona Lausanne. Din pacate nu sunt nici una, nici alta dar oricum sunt foarte utile site-urile. Mai vad si eu ce se mai intampla, ce mai e nou

Inregistrat
    01.06.2006

Merci mult pentru link-uri. Am tras deja un pic cu ochiul
    Vad ca asociatia este pentru romani - studenti din zona Lausanne. Din pacate nu sunt nici una, nici alta dar oricum sunt foarte utile site-urile. Mai vad si eu ce se mai intampla, ce mai e nou
    Nu e neaparat pt. studenti. Este asociatie studenteasca, ceea ce inseamna ca trebuie sa avem minim 50% membri studenti. Dar avem si membri care au terminat, si straini (sotzi de obicei). Ma rog, putem vorbi pe privat mai incolo...

Inregistrat
    26.03.2007

Nu e neaparat pt. studenti. Este asociatie studenteasca, ceea ce inseamna ca trebuie sa avem minim 50% membri studenti. Dar avem si membri care au terminat, si straini (sotzi de obicei). Ma rog, putem vorbi pe privat mai incolo...
    In alt subiect spuneai ca faci sau ai facut studiile aici. M-ar interesa si pe mine subiectul... adica m-am gandit la asta dar nu prea stiu de unde sa incep . Poti sa-mi dai si mie nishte detalii pe privat - mai exact care sunt conditiile de admitere, sau cum se procedeaza - te-ai inscris direct aici sau ai venit cu bursa din Romania?

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us