Pagina 2 din 12 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 89

Subiect: Mucegai in casa

Inregistrat
    21.05.2007

Implicit Re: Mucegai in casa

fetelor daca ati stii cat mucegai aveam eu dupa pat!!
    l-am tras sambata si intrase mucegaiu in pat si in saltea,iar pe perete deja era ca o ciuperca
    noroc ca am mutat patul ptr curatenie ca altfel nu ne dadeam seama ca avem atata mucegai ptr ca nu se vedea si nici nu mirosea.
    l-am sters si am cumparat o solutie antimucegai(asa se cheama)care s-a dovedit a fi foarte buna

Inregistrat
    25.06.2007

Citat Postat de daniela_bajau Vezi mesajul
    fetelor daca ati stii cat mucegai aveam eu dupa pat!!
    l-am tras sambata si intrase mucegaiu in pat si in saltea,iar pe perete deja era ca o ciuperca
    noroc ca am mutat patul ptr curatenie ca altfel nu ne dadeam seama ca avem atata mucegai ptr ca nu se vedea si nici nu mirosea.
    l-am sters si am cumparat o solutie antimucegai(asa se cheama)care s-a dovedit a fi foarte buna
    Da, Dani, numai să aibă efect de durată. Pe moment pare bună, dar peste o perioadă poate să reapară mr. Mucegai

Inregistrat
    21.05.2007

Citat Postat de finica Vezi mesajul
    Da, Dani, numai să aibă efect de durată. Pe moment pare bună, dar peste o perioadă poate să reapară mr. Mucegai
    macar sa numai apara pana in mai cand ma apuc de construit inca o anexa la casa si daram camera asta

Inregistrat
    25.06.2006

dc izolezi doar interior,alecsa..........nu merge?? faci mucegai si asha?.intreb ca nu stiu.......asta pt termopane......

Inregistrat
    27.07.2006

Citat Postat de mitutza Vezi mesajul
    dc izolezi doar interior,alecsa..........nu merge?? faci mucegai si asha?.intreb ca nu stiu.......asta pt termopane......
    eu m-am referit la izolat peretii exteriori, adica cei pe care ai montati geamurile (nu m-am exprimat eu bine, scuze)....si cand am zis interiori, adica cei care dau spre camere - exemplul balcoanelor, cum am avut eu. la mine a fost mai nasol pt a eu stau la ultimul etaj, balconul de sub mine nu era izolat si nu aveam nici o sursa de caldura pe balcon, si de asta se facea condens, inclusiv mucegai.

cea mai buna varianta, daca nu stai la un etaj superior, ar fi sa-ti faci izolatie exterioara, pe dinafara balconului, plus sub balcon, dar la mine se excludea aceasta varianta.

acum depinde si de sursa mucegaiului. primul pas e sa cureti f bineeeee, pana la caramida/beton. daca de ex mucegaiul e din cauza ca se infiltreaza pe undeva apa, sau ca e in permanenta in bataia ploii peretele respectiv, sau daca peretele atrage de undeva umezeala, este indicat sa izolezi totul, inclusiv tavanul pt ca se va extinde mucegaiul. asa a patit buni meu. desi statea la et 4 si nu era pe colt, avea in permanenta mucegai intr-un colt. si-a izolat cei doi pereti, insa dupa vreo 6 luni i-a reaparut mucegaiul pe tavan. asa ca si-a izolat si restul de pereti si tavanul. acum nu mai are nici o problema. daca ai probleme in balcon, e bine sa ai si o sursa de caldura, iti spun din experienta proprie.

Inregistrat
    27.07.2006

plus ca daca faci izolatie, castigi cateva grade in plus iarna si cateva grade in minus vara (2-3 depinde)....nu recomand vata minerala ca miroase vara super nasol

Inregistrat
    15.05.2007

si eu am probleme cu mucegaiul, n am avut pana anul acesta, asteptam primavara ca sa izolam peretii

Inregistrat
    07.02.2007

cred ca depinde f mult si de umiditate. Noi am avut acum doi ani in baie, am dat cu o solutie de clor si mi-a disparut... Si am aerisit mereu dupa ce faceam baie. Al meu e cam friguros si nu deschide fereastra dupa ce iese din baie, insa acum ma duc eu dupa el si o deschid Si nici mucegai nu mai apare.

Aveti gija cu mucegaiul ca poate da alergii foarte puternice si cunosc persoana care s-au imbolnavit de astma din cauza asta

Pagina 2 din 12 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us