Pagina 2 din 44 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 347

Subiect: Biserici in Timisoara

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Biserici in Timisoara

Nu stiu exact adresa Bisericii, dar e pe Borzesti, chiar in strada. Costurile sunt foarte mici, nu stiu exact ca au platit nasii dar sigur e mult mai ieftin decat la Catedrala sau la alte Biserici mai renumite. Acolo daca te duci vorbesti cu preotul, care locuieste in Casa Parohiala lipita de Biserica. Daca e vreme urata va mutati in Biserica. Si inauntru e frumoasa Biserica.

Inregistrat
    06.09.2006

Citat Postat de Catalina_Maria
    Poate ca nu m-am uitat bine dar nu am vazut sa se discute despre bisericile din Timisoara decat asa...ratacit pe la alte subiecte. Daca nu am vazut bine ignorati-l daca e ok atunci haideti sa vedem care sunt bisericile din Timisoara, care au cor , cat costa slujba si corul, cand trebuie sa facem rezervarea.

Eu am ales Biserica din Sinaia. E aproape de restaurant, e frumoasa , spatioasa, ARE COR,si in parculetz se fac poze dragutze.

Alte variante???
    Fetelor nu are nimeni cununia religioasa la Biserica din Balcescu? Nici una din voi nu e catolica. Vreau si eu sa pove cu cineva. N-am mai fost la o cununia catolica de cand eram copil. Help!

Inregistrat
    17.08.2006

Noi facem in Ghiroda,e o bisericuta mica si cocheta-asa ca la sat
    si pentru mine e foarte importanta slujba(eu asta inteleg de fapt prin cununie-casatorie)
    De asemenea si cununia civila va fi peste drum de biserica, la primaria din Ghiroda, asa ca ne este mai comod, nu mai circulam asa de mult
    si mai e al 2-lea aspect: la mall la casa cununiilor si la Catedrala e un adevarat balamuc sambata,mie chiar nu-mi place ca acolo totul se intampla ca un uragan,repede si dezastruos, dupa care nu mai tii minte mai nimic...

Inregistrat
    04.07.2006

Implicit Ora potrivita

Care ar fi ora potrivita pentru ceremonia religioasa?? Daca pe la ora 19 as vrea sa ajung la sala pe la ce ora sa ma trec in catastiful bisericii? Nu fac si civila in aceeasi zi. Fetelor care v-ati maritat deja cum e mai bine?

Inregistrat
    15.08.2006

Hey Catalina...
    ce coincidenta...avem si in aceeasi zi si ne-am gandit la aceeasi ora pentru biserica. Noroc ca nu in acelasi loc
    Cred ca depinde foarte mult de distanta dintre biserica si restaurant (la noi ar trebui sa fie pe aceeasi strada).
    Noi ne-am gandit ca pe la ora 17-17.30 e numai bine, cine stie ce intarzaieri o sa mai fie, si poate cineva o sa vrea sa faca alte poze (initial m-am gandit ca ar fi bine sa facem "pozele in parc" inainte de cununia religioasa, avand in vedere ca cea civila o sa o avem anu asta).
    Cel putin cam asa planuim anu asta...pan la anu mai vedem Biserica inca nu am putut sa o rezervam, deoarece preotal a spus numai dupa anul nou sa venim.

Inregistrat
    13.08.2006

intarzierile nu prea sunt. cel putzin la cate nuntzi am fost noi au intrat mai repede mirii shi la civila shi la religioasa. acuma depinde de norocul fiecaruia. oricum trebuie sa existe mereu o marja de eroare.

Inregistrat
    25.10.2006

Citat Postat de Siva
    Fetelor nu are nimeni cununia religioasa la Biserica din Balcescu? Nici una din voi nu e catolica. Vreau si eu sa pove cu cineva. N-am mai fost la o cununia catolica de cand eram copil. Help!
    Si eu sunt catolica si fac cununia religioasa la o bisericuta retrasa din centru. Nu stiu prea multe despre nunti catolice. Dar daca vrei sa stii ceva anume poate te pot ajuta cu ceva.

Inregistrat
    07.02.2005

Noi ne-am cununat la biserica din sinaia (kuttl) si ne-a impresionat foarte tare slujba. corul a fost extraordinar.
    Imagini atasate Imagini atasate
    azzaleya

Pagina 2 din 44 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us