Pagina 2 din 8 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 57

Subiect: Porumbei

Inregistrat
    26.01.2008

Implicit Re: lansare de porumbeii

buna fetelor si eu vreau sa am porumbei la iesire din biserica dar vreau sa ii cumpar si sa le dau drumul iubitul meu cunoaste pe cineva care vinde porumbei si asa mi se pare cel mai frumos si ieftin sa le dam drumul sa se bucure si ei de libertate intrebarea mea la voi este stiti cumva cati porumbei este bine sa avem .va multumesc

Inregistrat
    09.01.2008

Citat Postat de adriana10 Vezi mesajul
    buna fetelor si eu vreau sa am porumbei la iesire din biserica dar vreau sa ii cumpar si sa le dau drumul iubitul meu cunoaste pe cineva care vinde porumbei si asa mi se pare cel mai frumos si ieftin sa le dam drumul sa se bucure si ei de libertate intrebarea mea la voi este stiti cumva cati porumbei este bine sa avem .va multumesc
    normal cred ca 2 , unul tu,unul sotul tau. multi vor ca si nasii sa aibe, dar este alegerea voastra, eu asa stiu .
    spor la porumbei !!!

si pe mine ma incanta ideea, dar totusi mi se pare mult 200 euro. mai bine ii cumpar, dar eu mi-as dori mai multi...vreo 5-6... ce ziceti? se poate? sau tb unul pt mine si unul pt sot? si as dori sa stiu dak tb o colivie speciala, ceva... aveti idee?

Inregistrat
    09.03.2008

Vad ca sunteti foarte interesate de acest subiect, si o sa va lamuresc cu cateva lucruri : In primul rand degeaba cumperi porumbeii doar ca sa ii eliberezi, pentru ca porumbelul o sa vina inapoi la locul unde sa nascut, sau unde a avut ultima oara pui; in mod normal sa inchiriezi porumbei este mai ieftin decat sa ii cumperi pentru ca porumbei albi : jucatori, sau voiajori (cei care zboara din mana) si voltatii (cei care stau jos) pot sa ajunga chiar si la 100 euro perechea (mai ales voiajorii), deci daca inchiriezi 10 porumbei pentru 100 euro iesi mult mai bine decat sa cumperi doar 2 ca oricum ei se vor intoarce inapoi la crescator.(pretul de 200 de euro mi se pare si mie cam mult , poate daca sunt 20 de porumbei).
    Trebe sa fie o cusca speciala pentru ca altfel porumbeii nu o sa iasa din cusca foarte repede. Se obisnuieste ca sa se lanseze numere pare de porumbei, si parearea mea este ca cel mai frumos este atunci cand mirii tin un porumbei fiecare iar cineva din lateral sau spate ii lanseaza pe restu.
    porumbeii au o raza foarte mica , de la care se intorc, cam de 50 de Km. (Cei despre care se spune ca zboara mii de kilometri nu sunt albii, si sunt foarte scumpi, si sunt antrenati inca de la nastere pentu acele timpuri de zboruri). Sorin S
    Imagini atasate Imagini atasate
    Ultima editare de mihu : 09.03.2008 13:39:09 Motiv: intentie de publicitate

Inregistrat
    29.08.2006

Citat Postat de arina Vezi mesajul
    parca vreo 200 de euro, dar nu stiu sigur.
    ma interesez si iti spun
    eu am scris " parca vreo" asta insemnand ca nu stiu sigur... parca am auzit eu odata deci nu trebuie s-o luati de buna . am intrebat-o pe persoana care mi-a spus, dar nu-si mai amintea pretul(nu se ocupa cu asa ceva).

Inregistrat
    17.11.2007

Implicit Re: lansare de porumbei

si eu as vrea porumbei albi dar inca nu sunt hotarata. Aveti idee ce oferte sunt in Pitesti? Daca aveti date de contact ale unor persoane ce se ocupa de astfel de lucuri, va rog sa imi spuneti si mie pe PM ca sa nu facem publicitate.

Inregistrat
    23.12.2006

Citat Postat de gabrielaBR Vezi mesajul
    si eu as vrea porumbei albi dar inca nu sunt hotarata. Aveti idee ce oferte sunt in Pitesti? Daca aveti date de contact ale unor persoane ce se ocupa de astfel de lucuri, va rog sa imi spuneti si mie pe PM ca sa nu facem publicitate.

2 porumbei albi pe care-i sa aruncati voi si 10 sau 20 in 2cutii pe lateral la care sa le dea cineva drumul. 200-250 ron. cunosc pe cineva. Poate sa vina la biserica, la cununia civila, unde vreti voi.
    Eu i-am avut la cununie.

Inregistrat
    26.01.2008

eu nu as vfea atat de multi decat 2 porumbei eu unul sotul unul .am auzit ca in piata ceair erau odata.angelatz daca poti sa te interesezi daca se poate si 2 porumbei la persoana pe care o cunosti caci nu imi permit sa dau 200ron pe porumbei dar ma gandesc ca daca se poate si cu 2 e mai ieftin te rog te interesezi?mersi anticipat

Pagina 2 din 8 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us