Pagina 3 din 12 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 91

Subiect: Cum scapam de cearcane si de puncte negre?

Inregistrat
    28.07.2006

Implicit Re: Cum scapam de cearcane si de puncte negre?

Citat Postat de evenstar Vezi mesajul
    A incercat cineva crema aia anti-cearcan "minune" de la Sephora? are un pret care nu ma "inspira" sa o cumpar doar ca sa vad cum e, dar daca as sti ca e intr-adevar atat de eficienta pe cat zic ei, as cumpara-o...
    Eu chiar nu pot scapa de cearcane cu nici o crema, am incercat zeci si... degeaba...
    care anume? eu am avut un luminator de la ei, bun, insa se termina cand ti-era lumea mai draga, nu se merita daca iti calculai cate consumai in 2 luni

Inregistrat
    06.07.2007

si eu am puncte negre si mai grav e ca mi le scot dar dupa 2 saptamani tot imi mai apar
    am facut infuzie cu musetel cand aveam 16 ani asa ca va rog mult invatati-ma cum treb sa fac infuzia ca sa nu gresesc
    cat timp treb sa stau deasupra aburilor? si apoi ies ele pur si simplu sau treb sa le scot eu sau sa frec fata cu prosop?
    la voi a functionat? adica mai aveti puncte negre? va mai apar?
    multumesc mult

Citat Postat de roxana1 Vezi mesajul
    si eu am puncte negre si mai grav e ca mi le scot dar dupa 2 saptamani tot imi mai apar
    am facut infuzie cu musetel cand aveam 16 ani asa ca va rog mult invatati-ma cum treb sa fac infuzia ca sa nu gresesc
    cat timp treb sa stau deasupra aburilor? si apoi ies ele pur si simplu sau treb sa le scot eu sau sa frec fata cu prosop?
    multumesc mult
    pai... deasupra aburilor trebuie sa stai cam 10 min , dupa care eu incerc sa-mi scot punctele negre si cosurile dar nu apasand foarte tare (ale mele nici nu sunt asa mari) si mai insisit un pic cu malai sau tarate.aplic o masca hidratanta dupa care crema obisnuita de seara.

Inregistrat
    22.10.2007

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    care anume? eu am avut un luminator de la ei, bun, insa se termina cand ti-era lumea mai draga, nu se merita daca iti calculai cate consumai in 2 luni
    Crema de tratament, cea care spun ei ca fac nus'ce cu sangele care se aduna in jurul ochilor si astfel dispar cearcanele negre. Nu vorbesc de cele facute sa le acopere, care se dau sub fondul de ten.... Era o chestie care costa binisor peste 100 de euso, si o declarau cea mai eficienta crema de combatere a cearcanelor... Dar cum nu mi s-a parut pana acum ca functioneaza vreo crema de genul asta, mi s-a parut oarecum riscant sa dau atatia bani fara sa stiu daca intr-adevar are efect...

Inregistrat
    28.07.2006

Citat Postat de roxana1 Vezi mesajul
    multumesc mult
    dupa ce te demachiezi bine, stai la abur cu un prosop pe cap cca 10-15 min, depinde de fiecare, eu de ex tb sa stau cca 20 de min pt ca am pielea f tare si pana se inmoaie..... apoi, cu un tifon iti invelesti degetele cu care faci extractia si incepi munca ce se incapataneaza sa nu iasa, le lasi asa, insa mare atentie, sa scoti tot, sa nu lasi nimic,, pt ca se infecteaza f rau. pe nas tb sa apesi f tare, ca altfel nu rezolvi nimic. daca ai un ten acceneic, nu-ti recomand malaiul sau un gomaj puternic, incearca un gomaj care e ca o crema si pe parcurs ce te masezi cu ea pe fata incepe sa se exfolieze, este f buna si nu irita deloc tenul (daca nu ma insel, este una de la gerovital, farmec ceva de genul, o gasesti in magazinele naturiste, alea cu ceaiuri din plante etc, si nici nu costa mult). gomajul sa-l faci inainte de aburi. apoi, dupa extractie, o masca calmanta, fara coloranti, parfum bazaconii dinastea si dupa o crema super hidratanta. bafta

Inregistrat
    28.07.2006

Crema de tratament, cea care spun ei ca fac nus'ce cu sangele care se aduna in jurul ochilor si astfel dispar cearcanele negre. Nu vorbesc de cele facute sa le acopere, care se dau sub fondul de ten.... Era o chestie care costa binisor peste 100 de euso, si o declarau cea mai eficienta crema de combatere a cearcanelor... Dar cum nu mi s-a parut pana acum ca functioneaza vreo crema de genul asta, mi s-a parut oarecum riscant sa dau atatia bani fara sa stiu daca intr-adevar are efect...
    aha, am inteles, e gama aia mai scumpa, stiu de care vb, eu nu am incercat nimic de la ei pt ca mi s-au parut f scumpe si nici vanzatoarele nu au stiut sa -mi explice ce si cum si nu m-am riscat sa dau atatia bani pe ele

Inregistrat
    22.10.2007

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    aha, am inteles, e gama aia mai scumpa, stiu de care vb, eu nu am incercat nimic de la ei pt ca mi s-au parut f scumpe si nici vanzatoarele nu au stiut sa -mi explice ce si cum si nu m-am riscat sa dau atatia bani pe ele
    Mda, nici eu, din acelasi motiv, dar as fi dispusa sa dau daca mi-ar zice cineva ca in cei 120 de euro a facut miracole...

Mda, nici eu, din acelasi motiv, dar as fi dispusa sa dau daca mi-ar zice cineva ca in cei 120 de euro a facut miracole...
    despre ce crema este vorba ?????

Pagina 3 din 12 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us