Pagina 19 din 19 PrimulPrimul ... 9171819
Rezultate de la 145 la 146 din 146

Subiect: Vestimentatie pentru cununia civila/ rochii de seara in Cluj

Inregistrat
    24.08.2010

Implicit Re: Vestimentatie pentru cununia civila/ rochii de seara in Cluj

Citat Postat de Risha Vezi mesajul
    Nu am vazut niciodata o rochie facuta de o croitoreasa care sa-mi placa, asa ca nu am incredere in optiunea asta.
    Eu sunt mai slaba si nu imi place sa port rochii deasupra genunchilor si nu am gasit niciodata nimic in magazin sa imi vina. Care imi erau ok ca lungime imi erau mari si care imi veneau imi erau scurte. Iar rochii lungi si sa arate cat de cat ok pentru inaltimea mea(1.57) nu am gasit. De fapt, a fost doar una singura care mi-a placut cat de cat, dar la care am cusut eu apoi o zi intreaga la mana ca sa o modific, ca nu imi placea deloc partea de sus, ca era un material elastic, ca si husele alea pentru saltea. Si i-am pus eu ceva top cu danteluta(am pus poza cu rochia. e singura pe acea combinatie de culori ce am gasit sa imi si vina)

In rest, absolut toate rochiile pe care le am sunt facute la croitorese. Si nu la nu stiu ce designeri, ci la doamne care iubesc ceea ce fac si au talent. Dintre toate, una mi-a ramas la inima si imi place mult cum lucreaza si inca de la prima proba imi venea perfect. Dar acum e o mica problema, ca eu sunt la Cluj, iar croitoreasa e la Galati(de unde sunt eu). Dar profit de orice vizita la Galati sa imi mai fac ceva

Ceea ce am vrut sa spun este ca sunt si croitorese pricepute si pot iesi lucruri foarte frumoase de pe mainile lor. Fara sa dai nu stiu cate sute de lei pe o rochie. Totusi, se poate intampla sa ai si experiente neplacute cum am avut si eu..Groaznic.
    Dar la doamna draguta de care am spus ca imi place cum lucreaza eu plateam 50 lei mana de lucru, iar materialul il duceam eu. In Cluj am auzit ca este o doamna ce se pricepe, cel putin ce i-a facut unei prietene arata ok, dar inca nu am indraznit sa merg sa imi fac. O sa incerc totusi luna viitoare, ca mai vreau rochite noi.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    24.08.2010

Implicit Re: Vestimentatie pentru cununia civila/ rochii de seara in Cluj

Citat Postat de ralucagv Vezi mesajul
    cunoasteti croitoreasa din cj care sa lucreze la preturi acceptabile pt rochitele domnisoarelor de onoare?si~a cusut cineva vreo rochita lunga si nu f sofisticata.C`am unde se ajunge cu o astfel de rochita?
    Una din perechile de nasi au facut la comanda pentru domnisoare rochite lungi. O sa ma interesez sa vad unde si cu cat le-au facut(acum 1 an jumate). Si am o prietena buna care isi face rochiile doar la comanda si o sa o intreb si pe ea si te anunt cum aflu
    In caz ca afli si tu ceva, te rog sa ma anunti, ca am si eu nevoie pentru 5 fete(ca a 6-a isi face in Galati).
    Imagini atasate Imagini atasate

Pagina 19 din 19 PrimulPrimul ... 9171819

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us