Pagina 1 din 19 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 146

Subiect: Vestimentatie pentru cununia civila/ rochii de seara in Cluj

Inregistrat
    23.01.2008

Smile Vestimentatie pentru cununia civila/ rochii de seara in Cluj

Viitoare miresici, voi cu ce va imbracati la cununia civila? Idei, poze? Mie mi-ar placea un costumas dragut. Am gasit un model care mi-a placut si va atasez o poza .Dar mai putin stralucitor as vrea.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    23.10.2007

Implicit Re: Dar la cununia civila cu ce va imbracati?

Citat Postat de lllorelllei Vezi mesajul
    Viitoare miresici, voi cu ce va imbracati la cununia civila? Idei, poze? Mie mi-ar placea un costumas dragut. Am gasit un model care mi-a placut si va atasez o poza .Dar mai putin stralucitor as vrea.
    in Cluj marea majoritate a mireselor merg imbracate in rochia de mireasa...... exceptand cazurile cand miresele aleg cununia si nunta ca fiind in doua zile separate
    e superb sacolul are o croiala interesanta.........

Inregistrat
    21.01.2007

si mie imi place poza.....daca e totul in aceiasi zi clar in rochie de mireasa,daca nu(cum a fost la noi) am avut o rochita si palarioara....eu nu am vrut costumas....costumas au avut nasele,apoi ne confundam

Inregistrat
    04.10.2006

eu am avut costumas + corset din dantela de la Agnes Toma pt cununia civila...

Traumele noastre culinare:
    http://www.numabun.ro

Inregistrat
    10.02.2008

Implicit Re: Vestimentatie pentru cununia civila/ rochii de seara in Cluj

Eu am cununia civila anul acesta in mai iar nunta la anul, tot in mai. as vrea sa imi iau ptr civila o rochita alba, dar nu de mireasa, sau ceva costumas tot alb sau in orice caz cat mai deschis la culoare. As prefera totusi rochita. Ceva idei, sfaturi? VA multumesc!

Inregistrat
    23.01.2008

Citat Postat de ralux Vezi mesajul
    Eu am cununia civila anul acesta in mai iar nunta la anul, tot in mai. as vrea sa imi iau ptr civila o rochita alba, dar nu de mireasa, sau ceva costumas tot alb sau in orice caz cat mai deschis la culoare. As prefera totusi rochita. Ceva idei, sfaturi? VA multumesc!
    Am vazut niste costumase deschise la culoare in iulius mall pe la ingrid vlasov, casa wanda, mi s-au parut dragute, si am mai vazut o rochita draguta tot deschisa la culoare la deilani in polus. Eu am hotarat sa-mi fac un costumas. Rochie tip sarafan si un sacou ca in poza pe care am atasat-o mai sus. Cand o sa am poze o sa va arat si voua ce-a iesit. Sper sa fie bine.

Inregistrat
    10.02.2007

Eu am avut rochita asta.Atunci nu era nici Iulius ,nici Polus si stateam slabut la capitolul imbracaminte in Cj.Am ales-o pt ca era mai grosuta,cununia fiind in oct. 2006.Mi-as fi luat si costum daca gaseam,ca pe vremea aia inca nu imi alesesem decat nasul mare,no way sa ma confund cu vreo nasa Am gasit-o la magazinul Rialda,in Zorilor.

Inregistrat
    10.02.2007

Cateva idei de rochite daca va gasiti un bun croitor

Pagina 1 din 19 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us