Pagina 106 din 106 PrimulPrimul ... 65696104105106
Rezultate de la 841 la 844 din 844

Subiect: Intarcatul

Inregistrat
    12.12.2011

Implicit Re: Intarcatul

Citat Postat de aida_dolce Vezi mesajul
    felicitari mami!sa fie intr/un ceas bun.
    Imi cer scuze de offtopicMultumesc mult....dar inca sunt in stare de soc..pentru ca nu a fost planificat asa de devreme,nu ma asteptam deloc...era inca in stadiul de idee..dupa ce printesa noastra va face un an,abia atunci vom munci..insa...si-a facut aparitia mai devreme..sotului inca nu i-am spus..o sa-i fac surpriza de ziua mea si a piticeiIn alta ordine de idei...faza cu faptul ca esti insarcinata,lactatia scade sau bebelui nu-i mai place sa suga,nu stiu cat e de adevarata.....Citeam de ceaiul de menta ca ar scadea lactatia?

ANDREEA,Printesa noastra

Gabriel(90%),smecherul lui mami si lui tati

Inregistrat
    20.03.2012

Citat Postat de Liviav_87 Vezi mesajul
    Imi cer scuze de offtopicMultumesc mult....dar inca sunt in stare de soc..pentru ca nu a fost planificat asa de devreme,nu ma asteptam deloc...era inca in stadiul de idee..dupa ce printesa noastra va face un an,abia atunci vom munci..insa...si-a facut aparitia mai devreme..sotului inca nu i-am spus..o sa-i fac surpriza de ziua mea si a piticeiIn alta ordine de idei...faza cu faptul ca esti insarcinata,lactatia scade sau bebelui nu-i mai place sa suga,nu stiu cat e de adevarata.....Citeam de ceaiul de menta ca ar scadea lactatia?
    felicitari!!!
    va fii o diferenta ca la fetitele mele; e foarte foarte frumos sa fie amandoua/amandoi micute/micuti si sa cresca practic impreuna, desi va fii greu cu doi copii asa apropiati, merita din plin!

daca asa iti doresti, sa opresti alaptatul, incearca si insista cate putin in fiecare zi, ca va accepta pana la urma paptele praf (eu tot cred ca mai bune sunt Topfer, Humana, Hipp decat Milupa care stiu ca e mai bogat in zahar.....), in fine, nu vreau sa te superi insa poate mai incerci si altceva;
    la mine cea mica parca se intarca singura, papa fff bine ziua, nu mai vrea sa suga deloc ziua cam de o luna jumate si noaptea se trezeste de 2-3 ori dar trage de 2-3 ori si apoi adoarme, deci practic suptul principal e cel de seara dupa baie si cel de dininte sa adorm eu....imi pare rau pt ca vad ca mi-a scazut si lactatia f rau dar nu pot sa o opresc sa pape ziua asa mult, e absurd ca vad ca ii e f foame si nici sa vada titi....vrea mancare multa si care ajunge in stomac imediat, nu titi la care trebuie sa munceasca.

Inregistrat
    12.12.2011

Citat Postat de femina_popa Vezi mesajul
    felicitari!!!
    va fii o diferenta ca la fetitele mele; e foarte foarte frumos sa fie amandoua/amandoi micute/micuti si sa cresca practic impreuna, desi va fii greu cu doi copii asa apropiati, merita din plin!

daca asa iti doresti, sa opresti alaptatul, incearca si insista cate putin in fiecare zi, ca va accepta pana la urma paptele praf (eu tot cred ca mai bune sunt Topfer, Humana, Hipp decat Milupa care stiu ca e mai bogat in zahar.....), in fine, nu vreau sa te superi insa poate mai incerci si altceva;
    la mine cea mica parca se intarca singura, papa fff bine ziua, nu mai vrea sa suga deloc ziua cam de o luna jumate si noaptea se trezeste de 2-3 ori dar trage de 2-3 ori si apoi adoarme, deci practic suptul principal e cel de seara dupa baie si cel de dininte sa adorm eu....imi pare rau pt ca vad ca mi-a scazut si lactatia f rau dar nu pot sa o opresc sa pape ziua asa mult, e absurd ca vad ca ii e f foame si nici sa vada titi....vrea mancare multa si care ajunge in stomac imediat, nu titi la care trebuie sa munceasca.
    Wow!!Si cum te descurci?Mie mi-e foarte teama!!!o sa ma mut la mamici de 2,3 copii.O sa incerc cu hipp...A mea poate trece peste zi cateva ore bune fara tzitzi..insa noaptea...ma termina...am incercat sa-i dau in somn biberonul cu lapte dar l-a refuzat total..o alta idee ar fi sa o ia maica-mea si sa-i ofere formula...ca i-a mai dat lapte din magazin si mai voia,insa maica-mii i-a fost teama sa-i mai dea ca nu stia cum se comporta...Dar nan?De ce recomanda majoritatea doctorilor nan?

ANDREEA,Printesa noastra

Inregistrat
    12.12.2011

Fetelor,am reusit sa-mi intarc mandra....a fost extrem de usor...nu ma asteptam...a durat ceva timp,dar a fost o trecere extrem de lejera...am incercat cu lapte praf,nu a mers,apoi i-a placut laptele Mili de 1.5%grasime si ne-am axat pe el...am inceput cu supturi din ce in ce mai rare...ajungand ca la somnicurile de peste zi sa nu mai suga,sugea doar noaptea...apoi am inceput sa-i dau lapte in biberon la somnurile de peste zi...apoi mai primea si noaptea uneori....pana am ajuns sa-i dau lapte de cate ori cerea...uneori cerea si singura...nu a suferit nici ea si nici eu...eu am avut de vreo doua ori un san mai tensionat,am scurs putin lapte cat sa-l detensionez si gata...Ma mandresc cu o fata tare intelegatoare care de vreo 3 zile nu a mai cerut deloc san.Faptul ca duci copilul undeva cateva nopti sa nu-l mai vezi deloc si faptul ca trebuie sa iti pui nu stiu ce frunze pe la sani mi se par o prostie..Eu am reusit si fara....Asa am de gand sa procedez si la bb2...Si asa va sfatuiesc si pe voi

ANDREEA,Printesa noastra

Pagina 106 din 106 PrimulPrimul ... 65696104105106

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us