Pagina 1 din 106 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 844

Subiect: Intarcatul

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Intarcatul

pentr noi apraope ca a sosit vremea intarcatului.. maimici cu bebei alaptati pana la o varsta mai mare cum v-ati descurcat?

Inregistrat
    07.02.2005

Smile Re: Intarcatul

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    pentr noi apraope ca a sosit vremea intarcatului.. maimici cu bebei alaptati pana la o varsta mai mare cum v-ati descurcat?
    eu inca nu am intarcat-o ii mai dau dimineata si seara, ziua nu prea mai vrea, ma duc sapt asta sa vad ce supliment ii da

Inregistrat
    14.08.2006

Implicit Re: Intarcatul

desi nu suntem atat de mari, incet-incet ajungem si noi la momentul intarcarii. ziua nu vrea deloc san. de fapt lapte bea f putin de cand cu diversificarea. poate sta si 24h sau mai bine fara san. ma mira ca inca mai gaseste laptic atunci cand isi aduce aminte sa mai stea la supt. nu ca pe vremuri, ca , deh, e conform cererii, insa este inca.

Inregistrat
    19.12.2006

Citat Postat de otilix Vezi mesajul
    desi nu suntem atat de mari, incet-incet ajungem si noi la momentul intarcarii. ziua nu vrea deloc san. de fapt lapte bea f putin de cand cu diversificarea. poate sta si 24h sau mai bine fara san. ma mira ca inca mai gaseste laptic atunci cand isi aduce aminte sa mai stea la supt. nu ca pe vremuri, ca , deh, e conform cererii, insa este inca.
    Shi noi incet incet o sa renuntzam la tzatzica , Andrei suge doar noaptea , ziua doar daca este adormit shi ii bag fortzat , noi nu am inceput diversificarea , dar ii place mai mult din bibi , Am incercat sa ma mulg nu reushesc sa scot laptic mai deloc , noaptea suge destul de mult , vom vedea ce vom mai face

Inregistrat
    07.02.2005

nici daria nu a mai fost asa incantata de san imediat dupa diversificare.. dar crescand si-a dat ea seama ce e mai bun.. si s-a intors la san...
    in alta ordine de idei eu vb de cazuri de bebei alaptati exclusiv la san pana la o varsta mare.. normal ca un bebe care bea si din bibi va renunta la san din comoditate.. de este mai usor din bibi si mai dulce..... acolo e usor cu intarcatul.. chiar se intampla de la sine....
    crisa mie dr mi-a zis ca ii pot da orice lapte praf....pana la urma sarah a vrut din bibi?

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de valen Vezi mesajul
    nici daria nu a mai fost asa incantata de san imediat dupa diversificare.. dar crescand si-a dat ea seama ce e mai bun.. si s-a intors la san...
    in alta ordine de idei eu vb de cazuri de bebei alaptati exclusiv la san pana la o varsta mare.. normal ca un bebe care bea si din bibi va renunta la san din comoditate.. de este mai usor din bibi si mai dulce..... acolo e usor cu intarcatul.. chiar se intampla de la sine....
    crisa mie dr mi-a zis ca ii pot da orice lapte praf....pana la urma sarah a vrut din bibi?
    nu a vrut din bibi..ea bea apa cu paiul

Inregistrat
    16.02.2007

Otilia...sa nu o mai lasi pe Alexandra o zi fara tzatik...k nu e bine...dai in continuare dimineatza si seara cat de mult poti....
    mie imi e asa de dor de perioada cand il alaptam...erau zile cand era ff marait si se calma cu sanul acum trebuie sa ma plimb cu el prin camera in brate..si mult timp ..inainte se rezolva in cateva secunde si acumm dureaza ore...

Inregistrat
    05.09.2007

totally offtopic, scuze: eu am luat la citit topicul de alaptat relativ de curand, de la un capat la altul.. si citeam ca pe carte, cum zicea valen ca are rani, ca incearca ceaiuri, ca bebe nu suge bine si asa mai departe. citeam si ma intrebam daca "o sa se termine bine" , vedeam cate un post mai alarmat ca daria nu creste in greutate destul sau ca parca nu suge eficient si ma ingrijoram . topicul asta cu "intarcarea" este dovada ca a fost cu final fericit prima parte

Pagina 1 din 106 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us