Pagina 1 din 1176 12311511015011001 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 9403

Subiect: Bila alba/Bila neagra

Inregistrat
    17.08.2007

Implicit Bila alba/Bila neagra

Dupa ce-am meditat pret de 6 statii cu metroul, azi m-am decis sa deschid acest topic de do's and dont's in transportul in comun, pe strada, la serviciu, oriunde vedeti ceva/pe cineva si-l admirati sau va starneste rasul...ori plansul. Si cum asa da bine, incep eu:
    Bila neagra:
    - daca ai monkey face (adica mandibula proeminenta, fata abrutizata) nu iti prinde o coada de cal fix in crestet cu o esarfa mov cu sclipici, nu-ti scoate bretonul ca gimnastele la concurs si nu-ti da cu ruj mov!!! aaa, si nu purta ghete albe cu toc negru.
    - daca porti un sacou negru cambrat cu pantaloni de satin negri, macar nu asorta la pantofi si geanta sport
    - daca esti o patachina blonda si ai inca o prietena patachina blonda, daca aveti un cancioc de tencuiala pe fete si v-ati imbracat country office (adica office de balta) nu va asezati una in fata si una in spatele cuiva sa vorbiti "prin" respectiva si sa va impingeti in ea ... chiar daca va plac brunetele.
    - daca lucrezi pe santier, nu vei agata fete fluierand si aruncand cu diverse lucruri dupa ele.
    - si daaa, daca te imbraci cu un tricou verde curat, macar verifica-l ca nu are o pata ce n-a iesit la spalat
    Bila alba:
    - ingerase aurii cu aripi de fluturi (parca) la metrou... si subliniez ca toate erau frumoase si fain machiate
    - tatal cu un brat de zambile roz si fiul post-adolescent cu un brat de zambile mov in drum spre serv
    - un domn care a stiut ca doamnele intra si coboara primele in/din lift

P.S. schimb detergentu

Inregistrat
    28.05.2006

Implicit Re: Bila alba/Bila neagra

Bila alba :
    - muncitorul care mi-a adus astazi un martisor si un buchetel de ghiocei cu explicatia ca maine e 1 martie si nu se lucreaza

Inregistrat
    02.05.2007

Bila neagra:
    -vecini mei care dau "muzica" ( manele ) la maxim de la 9 AM...
    Bila alba:
    -miresicile care sunt intelegatoare ca nu le arat inca rochita mea de mireasa !

Inregistrat
    26.09.2006

Citat Postat de mteleleu Vezi mesajul
    Bila neagra:
    -vecini mei care dau "muzica" ( manele ) la maxim de la 9 AM...
    Bila alba:
    -miresicile care sunt intelegatoare ca nu le arat inca rochita mea de mireasa !
    bila neagra:
    - Mary care crede ca sintem intelegatoare

Inregistrat
    17.08.2007

Bila alba:
    - colegii care ne-au adus de azi flori pt ca maine nu ne vedem
    - barbatii discreti, manierati care miros tot timpul frumos si care au maini impecabile
    - barbatii care poarta cu mandrie verigheta
    - soferii care sunt amabili in trafic si te lasa sa treci inaintea lor - cam prea rari ce-i drept
    -patofii facuti indiferent de vreme!!1
    Bila neagra
    - "puticiosii" de orice fel, femei , barbati care au uitat de apa si sapun
    -manelele din maxi-taxi
    -femei cu atata pudra si fond de ten ca zici ca-s tencuite
    -femei care injura folosind parti anatomice pe care nici macar nu le au
    si o sa revin..ca as avea o lista mai lunga

Inregistrat
    05.08.2006

Bila alba - directoarea noastra care a organizat azi un gratar in curte sa sarbatorim venirea primaverii Si ne-a adus si frezii

Inregistrat
    23.10.2006

bile negre
    - femei/barbati care la prima ora miros a usturoi sau bautura
    - soferi care nu acorda prioritate pietonilor angajati in tranversarea strazii pe trecerea de pietoni, eventual si pe culoarea verde a semaforului
    - soferi care claxoneaza incontinuu intr-un blocaj (de parca asta ar putea sa faca masinile sa zboare si sa se fluidizeze traficul)

bile albe deocamdata nu am

Inregistrat
    26.06.2007

bila neagra : barbati si femei, laolalta, care considera "codul bunelor maniere" un roman science-fiction.........

Pagina 1 din 1176 12311511015011001 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us