Pagina 2 din 22 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 169

Subiect: Lumanari fara aranjament floral

Inregistrat
    06.08.2006

Implicit

Multumesc, o sa va povestesc...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de Nashika
    Multumesc.
    Da, ce sa zic, desi florile sunt frumoase oricum, aranjamentele pentru lumanari se invart cam in jurul acelorasi idei. Mai difera forma, dimensiunile, tipul de floare...
    Eu ma gandeam la niste aranjamente in care, in afara de flori, sa se regaseasca si niste nuieluse albe, margeluse aurii sau argintii (din acelea la metru), rauri de organza, interventii cu spray colorat pentru efecte in degrade... Ma rog, nu le vad pe toate in aceeasi compozitie, dar imi doresc ceva mai plastic, mai original. Ca de altfel si la buchete.
    asta am vb eu cu firma de aranjamente.....sa nu fie niste lumanari clasice...
    adica organza care inveleste lumanarea va fi prinsa si cu niste bolduri cu perla in capat...din respectiva organza pleaca bumbisori asortati cu lumanarea...asa cred ca se numesc....oricum sunt de mare efect...
    lumanarile ai grija ca sunt de mai multe feluri...sunt unele italienesti, spunea tipa asta....care-s de f buna calitate si au niste incrustatii deosebite...
    sper sa-ti iasa bine...

Inregistrat
    06.08.2006

Implicit

Iti multumesc pt informatii, Anca! E bine de stiut... Bine ca nu sunt singura care vrea ceva mai "occidental"...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

eu sunt f deschisa la asa ceva....despre decorarea mai neobisnuita a restaurantului am scris la topicul decorarea restaurantului- aranjamente florale sau decoratiuni inedite....sper sa te ajute...am povestit acolo si despre stalpisorii din biserica, parca si despre buchete...ma gandesc ca poate fiind nasica te ajuta asta...
    p.s. am vazut ca ai avut nunta la pirahna..pt mine are o semnificatie speciala...cand stateam in buc...era resturantul meu de suflet...mai ales ca am facut si politehnica....

Inregistrat
    06.08.2006

Implicit

Wow! Pai da... Si mie mi-a placut, a fost asa de romantic... Prefer locurile astea cu piatra si lemn, cu obiecte vechi... Am intervenit doar cu putine decoratiuni acolo, si mergand pe tema deja existenta... Si apoi, terasa lor e un paradis!

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

eu stiu localul asta de cand era o "bomba" si mergeam dupa examene sa bem un vin fiert iarna....dar terasa care au facut-o....e suuuuper...mie mi-a placut f mult...sunt sigura ca ai avut o nunta f frumoasa

Inregistrat
    20.07.2006

Implicit

Nashik....si eu fac buchetele,cocardele din flori naturale....fac o cocarda pt incheietura mainii pt d-ra de onoare....decoratiunile tot singura....si mie imi plac tare mult chestiile originale.....sa vada lumea si sa zica...wow ce idee.mie nu mi-ar fi venit ideea asta.....deci.....de-aia imi place de tine nashiko....esti de-a mea....

Inregistrat
    06.08.2006

Implicit

Nooooooo!!! Nu e adevarat, tu esti de-a mea si amandoua suntem de-ale Ancai, na! daca ne vrea...

Pagina 2 din 22 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us