Din inimă, pentru viaţă

Ştiind că sute de persoane au nevoie, zi de zi, de sânge pentru a rămâne în viață, pentru a trece cu bine peste intervenții chirurgicale sau a face faţă unor proceduri medicale dificile, cum sunt cele din categoria afecțiunilor oncologice, zeci de mămici au ales să doneze sânge.

Campania este organizată ȋn colaborare cu Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Timişoara şi cu Centrul Medical Orthopedics.

În zilele de 17 și 18 mai 2017, la Centrul Medical Orthopedics, va avea loc cea de-a doua ediție a campaniei de donare de sânge.

Ȋn cele două zile, în intervalul orar 8.30 – 12.00, când şi reprezentanţii Centrului de Transfuzie Sanguină vor fi prezenţi pentru a recolta sânge, aproximativ 60 de doamne (câteva ȋnsoţite şi de soţi) vor dona sânge pentru a salva o viaţă.

foto:123rf.com

Urmăriți-ne și pe:
Cele mai citite
Avatar photoDe Ioana Bucur | 18 iunie 2026
De Ioana Bucur | 18 iunie 2026

Întâlnirea dintre Emmanuel Macron și Donald Trump, desfășurată în decorul spectaculos al Palatului Versailles, a fost analizată nu doar din perspectivă politică, ci și prin prisma limbajului nonverbal și a detaliilor de protocol. Iar cea care a atras atenția multor observatori a fost Brigitte Macron. Prima Doamnă a Franței a avut o apariție impecabilă la […]

Citeste mai mult
Avatar photoDe Ioana Bucur | 18 iunie 2026
De Ioana Bucur | 18 iunie 2026

După victoria în alegerile pentru Primăria Generală a Capitalei, Ciprian Ciucu a devenit una dintre cele mai urmărite figuri ale scenei politice românești. Dacă activitatea sa publică este bine cunoscută, viața de familie a noului primar general al Bucureștiului a rămas, în mare parte, departe de atenția publicului. Alături de el se află de mulți […]

Citeste mai mult
Abonează-te la canalul nostru de Whatsapp