Esti aici
Femeia.ro > Promo > 30.000 de copii și părinți la Școala de SuperEroi Itsy Bitsy

30.000 de copii și părinți la Școala de SuperEroi Itsy Bitsy

La final de vacanță și inceput de an scolar peste 30.000 de copii și părinți s-au antrenat la Școala de SuperEroi Itsy Bitsy, în parcul Lumea Copiilor din București. În peste 10 ore de joacă și distracție, cei mici au învățat să își activeze superputerile interioare: Creativitatea cu Itsy, Curajul cu Bitsy, Prietenia cu SuperZăpă, Bunătatea cu Spark, Energia cu Spinner, Bucuria cu DjDodi și multe altele, pe care le vor păstra activate tot anul școlar. Și ca să nu uite uite niciodată ce superputeri au, cei mici au plecat din parc cu peste 10.000 de brățări de SuperEroi. Copiii urmează ca pe tot parcursul anului școlar să se întâlnească la radio și la alte evenimente cu eroii preferați.

Fiecare dintre SuperEroii Itsy Bitsy a avut în parc câte o zonă colorată specific, unde toată ziua copiii au putut participa la activități menite să descopere și să activeze o anumită superputere. Bitsy, de exemplu, le-a activat curajul copiilor prin escladă pe perete, cu un joc foosball gigant și un joc de prins fantome. Copiii au primit brățări albastre de supereroi curajoși. La Itsy, creativitatea de culoare roz a crescut în toate felurile, cu teatru, desen, olărit, picturi pe figurine 3D, ateliere la care copiii au devenit supereroi creativi cu brățară roz. Copiii care iubesc sportul și cei care își doresc mai multă energie, s-au întâlnit cu noul SuperErou Itsy Bitsy, Spinner. El i-a provocat cu un traseu sportiv și discuții sănătoase, dăruindu-le brățări roșii de supereroi energici.

Pe scena Școlii de SuperEroi au urcat în cele 7 ore de show peste 400 de artiști mari și mici care au cântat, au dansat, au făcut demostrații sportive: Crescendo, Meloritm, Opera Comică pentru Copii, Academia Campionilor, Clubul Akura, Show Dance Art, Școala de Joacă, Sunetul Muzicii, Trouble Crew, BimBam, Miniton, trupa de teatru MiniRicii, Academia Hi Ha Hu, Five Gym, Contrapunct, Andra Gogan, Academy, DeMoga Music Junior Camp, solista Charlize Maalouf și alți copii talentați. Pe scenă au urcat și invitații speciali Cristina Bălan împreună cu soțul și cei doi băieței ai lor, multipla campioană mondială la scrimă, Ana Maria Brânză, care a facut demonstrații sportive împreună cu copiii de la Federația Română de Scrimă, precum și magicienii Cristina Strecopîtov și Verdini.

La eveniment copiii au avut de ales între 150 de activități educative și distractive, desfășurate pe toată durată zilei, pe aleile parcului, de către cei peste 60 de parteneri educaționali: Crucea Roșie, UNICEF, Școala de joacă, PlaYouth, Pictează 3D, Federația Română de Scrimă, Martha Atelier, Asociațiile Activity, CONIL, AMAis, Școala IT, dresorul de Lei Adrian Asoltanie, Orașelul Cunoașterii, Școala de croit imagini, antrenori de scrimă, edituri cu cărți pentru copii și mulți alții.

Pentru că le-a plăcut distracția cu copiii, SuperEroii Itsy Bitsy vor continua joaca cu ei și la Therme. Începând cu 1 octombrie, Therme devine locul de antrenament al superputerilor.

Comments

comments

Lasă un răspuns